Naga MarketsLogo TickmillPrzegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem Tickmill, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty Tickmill przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


Środowa sesja przebiegała na rynku walutowym niezwykle interesująco. Już przed południem poznaliśmy bowiem najnowsze dane dot. inflacji konsumenckiej (CPI) a więc dynamiki wzrostu cen towarów i usług konsumpcyjnych w Wielkiej Brytanii i strefie euro. Po południu podobny raport opublikował także Urząd Statystyczny Kanady (Statistics Canada).

Oprócz tego poznaliśmy także raport z amerykańskiego rynku nieruchomości. Wynika z niego, że w czerwcu wydano zaledwie 1,220 mln zezwoleń na budowę, co oznacza spadek aż o 6,1% wobec 1,299 mln. raportowanego przed miesiącem. Równocześnie rozpoczęto jedynie 1,253 mln. nowych budów, co również oznacza spadek, lecz jedynie o 0,9% względem odczytu sprzed miesiąca.

Jakby tego było mało, jak co środę, punktualnie o godz. 16:30 amerykańska Energy Information Administration (EIA) podzieliła się najnowszymi danymi dot. zmiany poziomu zapasów ropy naftowej. Raport ten wskazuje, iż w tygodniu kończącym się 12 lipca 2019 r. rafinerie ropy naftowej w USA działały na poziomie 94,4% zdolności produkcyjnej przetwarzając średnio 17,3 mln baryłek dziennie, czyli o 172 tys. baryłek dziennie mniej niż średnia z poprzedniego tygodnia. Fakt ten sprawił, że zapasy ropy naftowej skurczyły się o 3,116 mln. brk co okazało się wynikiem nieco lepszym od prognoz zakładających spadek na poziomie 2,694 mln. brk.

Kurs dolara jedynym z największych przegranych środowej sesji

Biorąc pod uwagę zmienność do godz. 16:55 zauważymy jednak, że mimo tak znacznej ilości istotnych publikacji makroekonomicznych, notowania głównych par walutowych pozostawały w trakcie środowej sesji względnie stabilne. Kurs dolara amerykańskiego (USD) osłabiał się w stosunku do zdecydowanej większości walut grupy G8. Jego aprecjację dostrzec można było bowiem jedynie wobec dolara australijskiego (AUD).

Środowa zmienność walut grupy G8 względem USD
Dane z godz. 16:55 | Źródło: finviz.com

AUDUSD odrzuca linię trendu spadkowego?

Spoglądając na notowania pary walutowej AUDUSD zauważymy, że wskutek ostatnich wzrostów rynek ten dotarł do linii tendencji spadkowej będącej jednocześnie górnym ograniczeniem formacji klina zniżkującego, gdzie już wczoraj pojawiła się pierwsza reakcja podażowa. Jeżeli tylko strefa ta zostanie trwale odrzucona, niewykluczone, że w najbliższym czasie kurs wróci do spadków.

Kurs pary walutowej AUDUSD
AUDUSD Daily

Cena srebra najwyżej od lutego br.

Niezwykle interesująco wygląda także obecna sytuacja na notowaniach srebra, którego cena rośnie nieprzerwanie od czterech sesji. W wyniku tej aprecjacji kurs pokonał już horyzontalny opór w rejonie 15,55 USD i dotarł do linii tendencji spadkowej. Warto zauważyć, że opór ten pozostaje niepokonany od października 2016 roku. Póki co nie pojawiła się tu jednak dziś jeszcze żadna reakcja podażowa sygnalizująca jego ponowne odrzucenie. Jeżeli zatem tym razem strefa ta zostanie trwale pokonana, cena srebra mogłaby wzrosnąć w najbliższym czasie nawet do 16,15 USD.

cena srebra
SIlver Daily

O tym się dziś mówiło:

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej nowopowstałej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Logo TickmillTickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułMorgan Stanley: Kurs funta osiągnie parytet do dolara, jeśli dojdzie do hard Brexitu
Następny artykułBitcoin poniżej 10 tys. USD! BTC zmierza w kierunku 8900 USD
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here