Naga MarketsPrzegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem STO, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty STO przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


Środowa sesja pod względem istotnych publikacji makroekonomicznych przebiegała dość interesująco. Jeszcze przed południem poznaliśmy bowiem rozczarowujące dane dotyczące brytyjskiej inflacji CPI i nieco lepszy raport dot. europejskiej inflacji konsumenckiej. Ponadto popołudniu opublikowane zostały także dwa istotne raporty zza oceanu: pierwszy z nich dotyczył poziomu wydanych pozwoleń na budowę oraz rozpoczętych budów domów natomiast drugi obrazował cotygodniową zmianę poziomu zapasów ropy naftowej.

Jakby tego było mało, na godzinę 20:00 zaplanowano publikację protokołu z wrześniowego posiedzenia FOMC, kiedy to Rezerwa Federalna (FED) już po raz trzeci w tym roku zdecydowała się podnieść stopę funduszy federalnych o 25 punktów bazowych do przedziału 2,00-2,25%.

Warto także przypomnieć, że we wrześniowym oświadczeniu FOMC po raz kolejny zawarto informację, iż sytuacja na rynku pracy jest stabilna, a ten reprezentuje silną kondycję. Zaktualizowany rozkład „kropek” (ang. dot plot), czyli rozkładu prognoz poszczególnych członków FED’u odnośnie przyszłego poziomu stóp procentowych pokazuje, że zdecydowana większość wierzy w jeszcze jedną podwyżkę w tym roku (do przedziału 2,25-2,50%). Według rynków ta miałaby mieć miejsce w grudniu – jednym z najpopularniejszych miesięcy w ujęciu historycznym do podwyżek stóp.

Jednakże, opublikowany dziś protokół będzie prawdopodobnie stanowić ważny kontekst dla niektórych decyzji podjętych przez Komitet we wrześniu. Ostatnie protokoły z posiedzeń FOMC były bardziej interesujące niż oczekiwano, podkreślając tematy długoterminowe, takie jak alternatywne ramy polityki pieniężnej i bilans. Analitycy Nomura spodziewają się, że protokół z wrześniowego posiedzenia podkreśli oczekiwania Komitetu dotyczące kolejnej podwyżki stóp procentowych w grudniu br. Ponadto zwraca się szczególną uwagę na dyskusję na temat właściwej ścieżki polityki monetarnej w 2019 r. Okazuje się zatem, że  ocena warunków finansowych oraz perspektywy polityki w przyszłym roku będą tematami, które przyciągną największą uwagę.

Dolar amerykański jednym z największych wygranych środowej sesji

Biorąc pod uwagę zmienność do godziny 17:20 zauważymy, iż dolar amerykański umacniał się dziś w stosunku do zdecydowanej większości walut grupy G8. Jego niewielką deprecjację obserwowaliśmy bowiem jedynie w stosunku do jena japońskiego.

Środowa zmienność walut grupy G8 względem USD
Dane z godz. 17:20 | Źródło: finviz.com

AUDUSD

Spoglądając na notowania pary walutowej AUDUSD zauważymy, że w skutek trwających niemal od tygodnia wzrostów kurs dotarł w okolice ostatnio pokonanego wsparcia (teraz oporu) i mierzenia 38.2% korekty Fibonacciego, gdzie w dniu dzisiejszym pojawiła się silna reakcja podażowa. Biorąc pod uwagę, że od dłuższego czasu rynek porusza się trendzie spadkowym, jeżeli tylko strefa ta zostanie trwale odrzucona, spodziewać moglibyśmy się dalszej deprecjacji.

Środowy przegląd rynków - AUDUSD
AUDUSD H4

NZDUSD

Pro-spadkowo wygląda także obecna sytuacja na notowaniach pary NZDUSD, gdzie w skutek trwających od 1,5 tygodnia wzrostów kurs dotarł w okolice dość istotnego oporu i mierzenia 61.8% korekty Fibonacciego, gdzie również pojawiła się już pierwsza, dość silna reakcja podażowa.

Środowy przegląd rynków - NZDUSD
NZDUSD H4

Jeżeli zatem strefa ta zostanie trwale odrzucona, spodziewać moglibyśmy się nawet ponownych spadków, dla których realnym zasięgiem okazują się okolice poziomu 0.6530 i mierzenia 38.2% korekty Fibonacciego bądź nawet zbiegającego się precyzyjnie z mierzeniem 61.8% Fibo poziomu 0.6492.

Środowy przegląd rynków - NZDUSD
NZDUSD H4

O tym się dziś mówiło


STO jest brokerem regulowanym przez FCA oraz CySEC. Oferuje dostęp do ponad 300 instrumentów handlowych takich jak Forex, Indeksy, Ropa, Akcje, Towary i Obligacje. Klienci STO mają możliwość handlu na szerokiej gamie instrumentów CFD dzięki niezawodnym platformom MT4 i AFX Fast. Sprawdź ofertę STO!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułCzęściowe realizacja scenariusza na USDCAD – nowe cele dla pary
Następny artykułVisa kontynuuje prace nad tokenizacją
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here