Naga MarketsPrzegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem STO, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty STO przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


Środowa sesja pod kątem kalendarza makroekonomicznego niewątpliwie była najciekawszą do tej pory w ciągu obecnego tygodnia. Jeszcze przed południem poznaliśmy marcowy raport z brytyjskiego rynku pracy. Najważniejszą częścią brytyjskiego raportu z rynku pracy jest tak zwany claimant count change, czyli zmiana liczby osób ubiegających się o zasiłek. W marcu wartość ta wzrastała aż o 25,5 tysiąca osób przy prognozach spadkowych o 3 tysiące (dodatkowo rezultaty lutowe zrewidowano niekorzystnie z -11,3 tys. do -6,1 tys.).

Chociaż taka wartość głównego wskaźnika powinna przełożyć się na osłabienie GBP, to funt w pierwszym momencie dynamicznie zyskiwał napędzany korzystnymi wynikami dynamiki średnich zarobków tygodniowych:

  • Średnie zarobki tygodniowe z uwzględnieniem bonusów: +2,3%, prognoza +2,2%, poprzednio +2,3%
  • Średnie zarobki tygodniowe z wykluczeniem bonusów: +2,2%, prognoza +2,1%, poprzednio +2,3% (zrewidowano wzrostowo do +2,4%).

O godzinie 16:00 poznaliśmy decyzję Banku Kanady, który zgodnie z rynkowymi oczekiwaniami nie zdecydował się w trakcie dzisiejszego spotkania w sprawie polityki pieniężnej wykonać ruchu na stopach procentowych. Poprawie uległy jednak prognozy. Według BoC, PKB w 2017 roku ma wynieść +2,6% (wcześniej +2,1%), natomiast w pierwszym kwartale jego dynamika powinna plasować się na +3,8% (poprzednia prognoza +2,5%). Więcej na ten temat pisaliśmy w osobnym artykule.

Pół godziny później rynki poznały kolejne istotne dane wpływające na kurs dolara kanadyjskiego. Mowa tu oczywiście o zapasach ropy naftowej na lokalnym rynku. Według raportu EIA po wzroście o 1,566 miliona baryłek w zeszłym tygodniu, zapasy ropy w tym tygodniu skurczyły się o 2,166 miliona baryłek. Tym samym odczyt okazuje się pozytywny w stosunku do oczekiwań analityków, które zakładały wzrost o 0,087 mln baryłek.

Jako ostatnie niezwykle wydarzenie dnia odbyła się konferencja prasowa po publikacji decyzji BoC w sprawie stóp. Podczas swojego wystąpienia gubernator BoC, Stephen Poloz podtrzymał swój umiarkowanie jastrzębi ton. Jak pisaliśmy już wcześniejPoloz podkreślił, że choć dalsze cięcia stóp są możliwe, to jednak taki scenariusz nie wchodził w grę na kwietniowym posiedzeniu. Silne dane spływające z gospodarki pozwoliły na utrzymanie polityki monetarnej BoC w dotychczasowym kształcie, choć nadal nie pozwalają na całkowicie spokojne spojrzenie w przyszłość. Sporym czynnikiem ryzyka pozostaje niepewność związana z kolejnymi działaniami Waszyngtonu. Stany Zjednoczone są ważnym partnerem handlowym Kanady i ewentualna kontynuacja narodowej retoryki Trumpa z pewnością popchnęłaby członków BoC do rozważań nad dalszym luzowaniem.

Podczas środowej sesji dolar amerykański umacniał się w stosunku do niemal wszystkich głównych walut. Największe spadki zanotował jednak dolar australijski i nowozelandzki.

Zródło: http://finviz.com

AUDUSD

To już trzecia sesja z rzędu kiedy kurs AUDUSD znajduje się poniżej niezwykle istotnego poziomu 0.7500.

AUDUSD Daily

Spoglądając na interwał M15 zauważymy, że rynek testuje obecnie dolne ograniczenie tej trzydniowej konsolidacji. Jeżeli wsparcie to zostałoby pokonane, spodziewać moglibyśmy się kontynuacji spadków nawet w zdecydowanie szerszym horyzoncie czasowym. Póki co jednak obserwujemy reakcję popytową i być może poziom ten po raz kolejny powstrzyma podaż.

AUDUSD H1

NZDUSD

Kolejny dzień rynek kontynuuje swoją podróż w kanale spadkowym. Jeżeli tendencja ta zostanie utrzymana, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się ponownego przetestowania okolic poziomu 0.6890.

Chciałbyś się podszkolić z metod analizy Price Action?
Zapisz się na bezpłatny webinar z dr Zbigniewem Wieczorkiem

NZDUSD H4

Zobacz również moją projekcję USDJPY w nowym cyklu “Strategia Boxów”

USDCAD

Po wspomnianej publikacji decyzji BoC o pozostawieniu stóp na dotychczasowych poziomach obserwowaliśmy dynamiczne umocnienie dolara kanadyjskiego. Spadki te nie trwały jednak zbyt długo i mimo, że na ich skutek pokonaliśmy istotne wsparcie to wybicie to szybko zostało zanegowane.

USDCAD H1

STO jest brokerem regulowanym przez FCA oraz CySEC. Oferuje dostęp do ponad 300 instrumentów handlowych takich jak Forex, Indeksy, Ropa, Akcje, Towary i Obligacje. Klienci STO mają możliwość handlu na szerokiej gamie instrumentów CFD dzięki niezawodnym platformom MT4 i AFX Fast. Sprawdź ofertę STO!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułKolejne dobre raporty dotyczące wolumenu na rynku FX
Następny artykułBitcoin przed wielkimi zmianami. 5 rzeczy które warto wiedzieć o ‘widelcu’
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here