Naga MarketsPrzegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem STO, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty STO przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


Środa w kalendarzu makroekonomicznym wyglądała stosunkowo spokojnie…wyglądała, bo biorąc pod uwagę dzisiejsze wystąpienie głównego ekonomisty Bank of England (BoE) i jego wpływ na notowania GBP uznać możemy, że było dość interesująco.

Te artykuły również Cię zainteresują
Jak informowaliśmy już wcześniej, Andrew Haldane, podczas swojego dzisiejszego wystąpienia zaskoczył rynki oraz analityków jastrzębim podejściem do pollityki monetarnej Wielkiej Brytanii, wpływając na dynamiczne umocnienie funta szterlinga.

Haldane dla osób śledzących uważniej działania Banku Anglii jest jednym z zatwardziałych gołębi – nikogo nie dziwiła więc jego decyzja podczas zeszłotygodniowego posiedzenia BoE dotycząca głosowania za utrzymaniem stóp procentowych na niezmiennym poziomie. Zaskakującą mogła być już jednak dzisiejsza wypowiedź – ekonomista Banku of England przyznał bowiem otwarcie, że rozważał podwyżkę stóp procentową, a gospodarka UK radzi sobie znakomicie.

Pełna treść wypowiedzi A. Haldane dostępna jest pod linkiem. Szczególną uwagę warto zwróci jednak na poniższy fragment:

„Moim zdaniem podwyżka stóp powinna mieć miejsce „relatywnie szybko”. Co jednak przez to rozumiem? Rozważałem taki ruch w trakcie czerwcowego posiedzenia, jednak dwa czynniki ostatecznie mnie wstrzymały. Mowa tutaj o inflacji zarobkowej oraz niepewności wywołanej wyborami parlamentarnymi. Szansa ruchu na stopach powinna pojawić się jednak w drugiej połowie bieżącego roku” –  dzięki tej wypowiedzi funt szterling notował wyraźną aprecjację.

O godz. 16:00 i 16:30 poznaliśmy również pozytywne dane ze Stanów Zjednoczonych, dotyczyły one kolejno sprzedaży istniejących nieruchomości oraz zapasów ropy naftowej na lokalnym rynku.

Źródło: pl.investing.com

AUDUSD

Zgodnie z moją wczorajszą projekcją, w dniu dzisiejszym rynek pokonał po czym re-testując odrzucił lokalną strefę wsparcia (teraz oporu). Jeżeli tendencja spadkowa będzie kontynuowana, spodziewać moglibyśmy się przetestowania okolic poziomu 0.7520.

AUDUSD H1

GBPUSD

Na skutek dzisiejszej wypowiedzi głównego ekonomisty Bank of England obserwowaliśmy silna aprecjację funta szterlinga. Na skutek tych wzrostów rynek dotarł w okolice lokalnego oporu, gdzie pojawiła się reakcja podażowa. Od tego czasu obserwujemy spadki, które w najbliższym czasie mogłyby dotrzeć w okolice pokonanej dziś zielonej strefy oporu (teraz wsparcia) zbiegającej się z mierzeniem 61.8% korekty Fibonacciego.

Zapisz się na bezpłatny webinar: Teoria boxów – kompletna strategia inwestycyjna

GBPUSD H1

USDCAD

Po kilkudniowej konsolidacji rynek ostatecznie odrzucił strefę wsparcia w okolicy dolnego ograniczenia kanału wzrostowego. Jeżeli wzrosty będą kontynuowane, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się re-testu lokalnego oporu 1.3400.

USDCAD Daily

STO jest brokerem regulowanym przez FCA oraz CySEC. Oferuje dostęp do ponad 300 instrumentów handlowych takich jak Forex, Indeksy, Ropa, Akcje, Towary i Obligacje. Klienci STO mają możliwość handlu na szerokiej gamie instrumentów CFD dzięki niezawodnym platformom MT4 i AFX Fast. Sprawdź ofertę STO!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułPopołudniowy przegląd rynkowy – ropa dalej zniżkuje
Następny artykułEURPLN na dwumiesięcznym maksimum
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here