Naga MarketsPrzegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem STO, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty STO przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


Jak informowałem wczoraj, bohaterem wtorkowej sesji niewątpliwie była europejska waluta. Podobnie było i dziś jednak nie tylko na tym rynku obserwowaliśmy dziś zamieszanie. Na uwagę zasługuje w dniu dzisiejszym również funt brytyjski oraz dolar kanadyjski. Ten ostatni cechuje się dziś największą, jednokierunkową zmiennością umacniając się w stosunku do dolara amerykańskiego o ponad 1%.

Te artykuły również Cię zainteresują
Źródło: http://finviz.com

Pierwszą z informacji, mającą silny wpływ na notowania w ciagu środowej sesji była wypowiedz przedstawicieli Europejskiego Banku Centralnego, którzy stwierdzili, że wypowiedź prezesa EBC, Mario Draghi’ego została opacznie odebrana.

Przypomnijmy, że w dniu wczorajszym, Mario Draghi stwierdził, że Europejski Bank Centralny będzie musiał stopniowo dostosować swoją politykę monetarną do panujących warunków gospodarczych. Słowa te odebrane zostały przez inwestorów jako zapowiedź przyszłych podwyżek stóp procentowych w strefie euro co skutkowało silną aprecjacją europejskiej waluty.

Dzisiejszy komentarz przedstawicieli EBC wywołał efekt odwrotny do wczorajszego i euro w stosunku do dolara traciło w krótkiej chwili prawie sto pipsów.

Forum EBC wstrząsa rynkami

O godzinie 15:30 rozpoczął się panel dyskusyjny podczas forum EBC odnośnie bankowości centralnej, w którym udział wzięli przedstawiciele „czterech gigantów”: Mark Carney reprezentujący Bank Anglii, Mario Draghi z EBC, Haruhiko Kuroda będący gubernatorem Banku Japonii oraz Stephen Poloz zarządzający Bankiem Kanady.

Największe zamieszanie sprawiła jednak wypowiedź Marka Carneya z BoE, który stwierdził, że pewne ograniczenie stymulacji monetarnej będzie zasadne jeśli gospodarka przyspieszy. Jak w swoim artykule zauważył Adam Rak, pomimo wyraźnego uwarunkowania (…jeśli przyspieszy) potencjalnych podwyżek, rynek mając na uwadze wyniki ostatniego posiedzenia BoE żywo zaczął skupować funta. Carney kontynuując swoja wypowiedź stwierdził, że “MPC będzie debatować nad podwyżką stóp w nadchodzących miesiącach.”

AUDUSD

Spoglądając na wykres 4-godzinowy zauważymy, że na skutek dzisiejszych wzrostów rynek podjął próbę pokonania poziomu 0.7625. Jeżeli wybicie to okaże się skutecznie i podaż w najbliższym czasie go nie zaneguje, spodziewać moglibyśmy się kontynuacji wzrostów.

AUDUSD H4

EURUSD

Na skutek wczorajszej wypowiedzi prezesa EBC, Mario Draghi’ego obserwowaliśmy silną aprecjację europejskiej waluty. Wzrosty te spowodowały, że kurs pary walutowej EURUSD pokonując poziom 1.1280 wybił górą z konsolidacji. Mimo dzisiejszego komentarza spadki nie zdołały sprowadzić kursu poniżej tego poziomu. Biorąc pod uwagę, że obecnie znajduje się on w okolicy mierzenia 38.2% korekty Fibonacciego, jego re-test i trwałe odrzucenie mogłoby być  sygnałem do kontynuacji wzrostów.

EURUSD H4

GBPUSD

Na skutek dzisiejszej wypowiedzi Marka Carneya obserwowaliśmy silną aprecjację funta szterlinga. Wzrosty wywołane w ten sposób dotarły aż w okolice poziomu 1.2960 znosząc tym samym całe spadki spowodowane wynikami przedwczesnych wyborów parlamentarnych. Jeżeli i ten poziom zostanie trwale pokonany spodziewać moglibyśmy się dalszych wzrostów choć w najbliższym czasie spodziewałbym się pojawienia przynajmniej korekty spadkowej.

GBPUSD H4

USDCHF

Na skutek trwających od wczoraj spadków rynek pokonał linię tendencji wzrostowej oraz lokalne wsparcie, które obecnie re-testujemy jako opór. Trwałe odrzucenie tego poziomu mogłoby otworzyć drogę do kontynuacji tej tendencji nawet w okolice poziomu 0.9540.

USDCHF H4

USDCAD

Na skutek trwających od wczoraj spadków rynek wybił dołem z konsolidacji. Oznacza to, że zgodnie z tym, o czym pisałem wczoraj spodziewać moglibyśmy się kontynuacji tej tendencji w zdecydowanie szerszym horyzoncie czasowym. Optymalnym mogłoby okazać się pojawienie przynajmniej korekty wzrostowej i re-test pokonanego dziś poziomu 1.3180 choć warto zwrócić uwagę, że poprzednie pokonane wsparcie nie doczekało się takiego re-testu.

Zapisz się na bezpłatny webinar: Teoria boxów – kompletna strategia inwestycyjna

USDCAD H4

STO jest brokerem regulowanym przez FCA oraz CySEC. Oferuje dostęp do ponad 300 instrumentów handlowych takich jak Forex, Indeksy, Ropa, Akcje, Towary i Obligacje. Klienci STO mają możliwość handlu na szerokiej gamie instrumentów CFD dzięki niezawodnym platformom MT4 i AFX Fast. Sprawdź ofertę STO!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułPopołudniowy przegląd rynkowy – forum EBC wstrząsa rynkami
Następny artykułWłochy przeznaczą 17 miliardów EUR na ratowanie banków
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here