Naga Marketslogo Naga MarketsPrzegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem Naga Markets, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty Naga Markets przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


BoJ pozostawia stopy bez zmian

Środowa sesja przebiegała na rynkach walutowych dośc interesująco. Już w trakcie sesji azjatyckiej poznaliśmy bowiem decyzje monetarną Banku Japonii (Bank of Japan, BoJ). Zgodnie z rynkowym konsensusem Bank of Japan (BoJ) pozostawił politykę pieniężną bez zmian i po raz kolejny obniżył perspektywy inflacyjne, podkreślając przy tym, jak daleko jest od celu cenowego i jak niewiele jest możliwości zbliżenia się do niego przez bank centralny (w miejscu tym należy przypomnieć, że BoJ stara się osiągnąć dynamikę cen w okolicach 2%).

BoJ utrzymał swój program kontroli rentowności i skupu aktywów, poinformowano w oświadczeniu w środę, co było scenariuszem przewidywanym przez wszystkich z wyjątkiem jednego z 50 ekonomistów ankietowanych przez Bloomberga. Bank już czwarty raz z rzędu obniżył prognozę inflacji w raporcie kwartalnym.

Sprzedaż detaliczna w Kandadzie maleje szybciej niż zakłądano

Popołudniu poznaliśmy także wyniki kanadyjskiej sprzedaży detalicznej. Z raportu Statistics Canada wynika jednak, że wartość retail sales spadła w listopadzie 2018 r. aż o 0,9% do 50,4 miliarda dolarów, co okazało się wynikiem znaczaco gorszym zarówno od poprzedniego odczytu (-0,2%) jak również od i tak już pesymistycznych prognoz zakładających spadek o 0,6%. W raporcie przeczytać możemy także, że sprzedaż spadła w 6 z 11 podsektorów, co stanowi 75% handlu detalicznego.

Funt szterling największym wygranym środowej sesji

Zdecydowanie ważniejsze od opisanych powyżej publikacji były w dniu dzisiejszym natomiast najnowsze doniesienia w sprawie Brexitu. Jak już wcześniej informował Krzysztof Wiwatowski, brytyjscy parlamentarzyści nie chcą, by ich kraj opuścił szeregi Unii Europejskiej bez umowy (tzw. hard Brexit). Zamierzają opóźnić datę wyjścia, by tego uniknąć.

Z kolei były kanclerz skarbu UK przebywający w Davos na Światowym Forum Ekonomicznym stwierdził, że opóźnienie odnośnie Brexitu wygląda na najbardziej prawdopodobną możliwość.

Doniesienia o możliwości opóźnienia terminu Brexitu wywołują euforię na notowaniach funta, który okazuje się najsilniejszą walutą środowej sesji.

Środowa zmienność walut grupy G8 względem USD
Dane z godz. 17:50 | Źródło: finviz.com

GBPUSD

Spoglądajac na notowania pary walutowej GBPUSD zauważymy, iż w skutek trwających od początku tygodnia wzrostów, kurs dotarł dziś w okolice górnego ograniczenia kanału spadkowego. Póki co nie pojawiła się tu jednak jeszcze żadna reakcja podazowa mogąca sygnalizować potencjalne odrzucenie tego oporu. Jeżeli zatem wzrosty bądą kontynuowane i rynek ostatecznie wybije górą, spodziewać moglibyśmy się nawet dalszej aprecjacji.

Kurs pary walutowej EURUSD
GBPUSD Daily

EURUSD

Coraz bardziej pro-wzrosotwo wygląda także obecna sytuacja na notowaniach eurodolara. Kurs najpopularniejszej pary walutowej odbija bowiem właśnie od dolnago ograniczenia kanału spadkowego, o którym po raz pierwszy pisałem już wczoraj.

Do handlu na rynku walutowym polecam sprawdzić ofertę brokera Naga Markets

Kurs pary walutowej EURUSD
EURUSD Daily

O tym się dziś mówiło:


Logo Naga MarketsNaga Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułBitcoin (BTC) kieruje się do zera – wnioskuje w Davos, Jeff Schumacher
Następny artykułBlok po 22 – 23 stycznia 2019: EUR/GBP, EUR/NZD
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here