Naga MarketsPoranny komentarz makroTrzy banki centralne i sporo istotnych odczytów z amerykańskiego rynku w godzinach popołudniowych. Środa prezentuje się naprawdę bardzo ciekawie jeżeli chodzi o kalendarz makroekonomiczny i na pewno liczyć możemy na sporo dodatkowej zmienności. Szczególnie kiedy dodamy do tego kolejny dzień rozmów na temat przyszłości Grecji.


Bank Japonii – prezes Kuroda nie zaskoczył

W godzinach nocnych poznaliśmy oświadczanie Bank of Japan po trwającym dwa dni posiedzeniu. Odbyła się również konferencja prasowa z udziałem Haruhiko Kurody. Tak jak przewidywał rynek Bank Japonii nie zaskoczył i pozostawił politykę pieniężną na niezmiennych poziomach.

BoJ sygnalizował jednak, że negatywne skutki zeszłorocznej podwyżki podatku od sprzedaży zostały wreszcie pokonane. Kuroda i spółka jednocześnie pozytywnie patrzą na wzrosty inflacyjne – gdyby nie spadki ceny ropy utrzymywałyby się na korzystnych poziomach.

Więcej na ten temat w poniższym tekście

Bank Anglii – co przyniosą protokoły?

Na godzinę 10:30 zaplanowana jest publikacja minutek Banku Anglii z ostatniego posiedzenia. Rynki spodziewają się, że wszyscy członkowie MPC głosowali za utrzymaniem stóp procentowych na niezmiennych poziomach.

W związku ze zbliżającymi się wyborami powszechnymi oraz niskim poziomem inflacji w protokołach powinniśmy szukać przede wszystkim informacji odnośnie sytuacji na rynku zatrudnienia i zweryfikować je poprzez pryzmat danych dot. bezrobocia i średnich zarobków publikowanych na równi z minutes.

W oczekiwaniu na protokoły Banku Anglii

Protokoły FOMC – co z normalizacją stóp?

Na koniec dnia – o godzinie 20:00 – czeka nas publikacja protokołów Federalnego Komitetu Otwartego Rynku (FOMC). Dowiemy się z nich o czym członkowie FEDu dyskutowali podczas ostatniego posiedzenia dotyczącego polityki pieniężnej kraju.

W protokołach szukamy przede wszystkim informacji o obecnym spojrzeniu członków Komitetu na siłę dolara w stosunku do walut światowych oraz rozwój rynku pracy. Po korzystnych wynikach NFP z początku miesiąca można się spodziewać, że rozmowy na temat podwyżek stóp procentowych są coraz bardziej zaawansowane.

Oczekiwania rynków w tym zakresie ponownie wzrastają – najnowsze wyceny mówią o pierwszej fazie normalizacji w połowie 2015.

Pozostałe dane, które warto śledzić:

  • 10:30 – UK – średnie zarobki, zmiana zatrudnienia, stopa bezrobocia
  • 11:00 – Szwajcaria – ankieta ZEW, oczekiwania gospodarcze
  • 14:30 – USA – pozwolenia na budowę, liczba nowych domów, PPI
  • 15:15 – USA – produkcja przemysłowa


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here