polskie monety na wysokich stosachŚrodowa sesja na rynku Forex rozpoczyna się bez większej zmienności par złotowych. Kurs euro testuje 4,29, dolar walczy z 3,81, a funt i frank nie pokazują silniejszych ruchów. W kalendarzu makroekonomicznym również zabrakło istotniejszych publikacji. Sprawdź jak będą kształtowały się kursy walut 27 marca 2019 roku.


Kurs euro (EUR/PLN) blokowany przez 4,30, notowania nadal bez zmian

Zdaniem analityków pod koniec przyszłego miesiąca kurs euro nadal będzie oscylować w okolicach 4,30 zł. Cena rzeczywiście wydaje się być przyklejona do okrągłego poziomu i nawet jeżeli EUR/PLN chwilowo próbuje wzrastać lub spadać, po kilku lub kilkunastu sesjach, sytuacja wraca do normy. Tym razem strefa pełni rolę oporu, spychając notowania niżej, w stronę testu 4,29 zł. Co więcej kurs euro nieprzerwanie przemieszcza się w nachylonym neutralnie kanale (konsolidacji), rysowanym nieprzerwanie od sierpnia ubiegłego roku. Tak naprawdę dopiero wybicie tego zakresu, ograniczanego obecnie na wysokości 4,2650 oraz 4,3450 pozwoliłoby zaobserwować silniejsze ruchy:

kurs euro 27 marca
Kurs euro do złotówki w wyraźnej konsolidacji. Wykres EUR/PLN D1

Kurs dolara (USD/PLN) walczy z 3,81 i krótkoterminowym oporem

Na drodze USD/PLN do przetestowania górnego ograniczenia konsolidacji w okolicach 3,84 zł oraz jednocześnie tegorocznych maksimów tuż pod 3,86 zł, stanął mniej istotny opór zlokalizowany tuż nad 3,81 – mowa tutaj o najwyższym zamknięciu sesji z sierpnia zeszłego roku, po którym nastąpiła silniejsza deprecjacja w okolice 3,64 zł, czyli dolnej bandy ruchu bocznego. Jeżeli chodzi natomiast o ten tydzień, to kurs dolara umacnia się drugi dzień z rzędu i próbuje naruszać lokalne maksima. Dopiero jednak wybicie wspomnianego oporu otworzy mu drogę do re-testu istotniejszej strefy.

kurs dolara 27 marca
Kurs dolara szuka możliwości do dalszych umocnień. Wykres USD/PLN D1

Kurs funta (GBP/PLN) bez większych zmian, cena nad 5,02 zł

W konsolidacji utknął również kurs funta – nie potrafiąc poradzić sobie z niemal dwuletnimi szczytami. Dodając do tego niepewność związaną z Brexitem, otrzymujemy obraz niezwykle „szarpanego” rynku, trzymanego jednak w ryzach przez okolice 5,06 zł oraz 4,98 zł (maksima z października i listopada). Po środku przebiega dodatkowo psychologiczny, okrągły poziom 5 zł, który dla GBP/PLN jest niezwykle ważny. Dwukrotna próba testów w tym tygodniu zakończyła się fiaskiem, dopóki jednak cena utrzymuje się we wspomnianej konsolidacji, trudno jest prognozować jakiekolwiek poważniejsze zmiany kierunku.

kurs funta 27 marca
Kurs funta na razie bez kierunku. Wykres GBP/PLN D1

Kurs franka (CHF/PLN) próbuje pokonać 3,83 zł, co na to lokalne maksima?

W szerokiej konsolidacji przesuwa się również CHF/PLN. Zwężający się kanał jest identyfikowany od połowy sierpnia zeszłego roku, a istotną strefę wsparcia tworzą minima okolic 3,73 zł, testowane w przeciągu ostatnich 7 miesięcy już czterokrotnie. W okolicy wyższych cen sytuacja jest bardziej skomplikowana. Z jednej strony kurs franka wybijał poziom 3,81 zł, gdzie przebiegają szczyty wakacyjne, z drugiej dalszą aprecjację blokuje spadkowa linia trendu (rysowana po niższych szczytach) oraz krótkoterminowy opór na 3,83 zł, gdzie przebiegają maksima lutowo-marcowe. Akumulacja dwóch poziomów oporu może sugerować, że kurs franka będzie reagował spadkami.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here