Analizowany wykres świecowyOd początku bieżącego roku kurs funta zyskuje już do polskiej złotówki około 13 groszy, a tendencji nie zatrzymało nawet wczorajsze głosowanie ws. Brexitu. We wtorek zyskiwał również kurs dolara, a kurs euro i franka szwajcarskiego prezentowały większą stabilność i brak wyraźniejszej zmienności. Jak będzie zachowywał się PLN w drugiej połowie tygodnia?


Kurs funta (GBP/PLN) nie był tak mocny od półtora miesiąca

Porażka Theresy May podczas wtorkowego głosowania w brytyjskim parlamencie nie osłabiła zapędów kupujących, w efekcie czego kurs funta do polskiego złotego wyraźnie się umacniał. Zmienność na rynku wynosiła ponad 6 groszy, a GBP testował poziomy obserwowane ostatni raz pod koniec listopada.

Kurs funta
Pomimo porażki May w głosowaniu ws. Brexitu kurs funta wyraźnie zyskiwał we wtorek. Źródło: Tradingview.com

Co najistotniejsze, cena wybijała maksima z końca grudnia oraz 200-okresową średnią ruchomą, otwierając sobie drogę do dalszych wzrostów. W efekcie złotówka może w kolejnych dniach osłabiać się względem funta i możliwe są wzrosty do 4,86, a w średnioterminowej perspektywie nawet do 4,92 zł (gdzie cena znajdowała się jeszcze w listopadzie).

Kurs dolara (USD/PLN) w górę o cztery grosze

Wtorkowa sesja przebiegała niekorzystnie nie tylko na froncie brytyjskim, ale również amerykańskim. Wobec USD rodzima waluta traciła w kluczowym momencie sesji niemal cztery grosze, a cena od tegorocznych dołków wyraźnie powraca do zakresu konsolidacji.

Kurs dolara
Kurs dolara nadal bez rozstrzygnięć, cena porusza się bez wyraźniejszego trendu. Źródło: Tradingview.com

Kurs dolara w obecnej sytuacji powinien nadal przesuwać się bokiem i nie ulegnie to zmianie dopóki utrzymujący się od listopada ruch boczny nie zostanie wreszcie pokonany.

EUR/PLN bez wyraźniejszych zmian – kurs euro

W przypadku pary walutowej EUR/PLN wtorkowa sesja również przynosiła chęć umocnień, ostatecznie jednak dzień kończył się w okolicach ceny otwarcia. W środę złotówka delikatnie traci, struktura nadal zamyka się jednak w wąskiej konsolidacji (rynek bez trendu).

Kurs euro w następnych tygodniach nie powinien zaskoczyć inwestorów i nadal trzymać się 4,30 zł. Sytuację zmieni dopiero pokonanie poziomu 4,27 lub 4,30.

Kurs euro
Kurs euro nadal bez trendu, złotówka w wąskim zakresie konsolidacyjnym. Źródło: Tradingview.com

Kurs franka (CHF/PLN) dobija się do 3,81 zł

W momencie gdy złotówka traci do funta i dolara, wyraźniejsze wzrosty próbuje realizować również frank szwajcarski. CHF/PLN od początku tygodnia testuje jednak nieudolnie poziom 3,81 zł, który jest ostatnią barierą kilkumiesięcznej konsolidacji. Dopóki cena znajduje się poniżej, cały czas istnieje szansa na umocnienie złotówki, wybicie otwiera natomiast drogę do 3,86 zł.

Kurs franka
Kurs franka do złotego od poniedziałku nie wykazuje silniejszych ruchów. Źródło: Tradingview.com

Kurs franka w drugiej połowie tygodnia najprawdopodobniej utrzyma dotychczasową tendencję – tak jak jednak wspomniano wszystko zależy od tego, czy kupującym CHF uda się wybić strefę 3,81 zł.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here