Środowa sesja przebiegała na rynku walutowym niezwykle spokojnie. Okazało się bowiem, że mimo dość sporej ilości istotnych publikacji makroekonomicznych, które poznaliśmy w ciągu dnia, kursy euro, franka szwajcarskiego i funta utrzymywały się na względnie stabilnych poziomach.


  • kurs euro zyskuje nieprzerwanie od początku tygodnia
  • Kurs franka osunął się o ponad 10 groszy
  • Kurs funta (GBPPLN) zyskuje niemal nieprzerwanie od sześciu tygodni
Para walutowa Kurs Nazwa
EURPLN 4,3380 Euro
USDPLN 3,9212 dolar
GBPPLN 4,8978 funt
CHFPLN 3,9415 frank

Kurs euro re-testuje istotną strefę

Kurs euro zyskuje w trakcie środowej sesji skromne 0,06%. Warto przy tym jednak zwrócić uwagę, że jest to już trzeci dzień z rzędu, kiedy USD umacnia się wobec PLN. Wskutek tej aprecjacji, notowania pary walutowej USDPLN dotarły w okolice ostatnio pokonanego wsparcia (teraz oporu). Jeżeli strefa ta zostanie trwale odrzucona, spodziewać moglibyśmy się jednak ponownych spadków kursu euro.

Kurs euro do polskiego złotego (EURPLN) | Źródło: TradingView
Kurs euro do polskiego złotego (EURPLN) | Źródło: TradingView

Kurs franka zmierza w kierunku 3,92 zł

Kurs franka utrzymywał się w trakcie środowej sesji na względnie stabilnym poziomie. Warto zwrócić jednak uwagę, że od 29 sierpnia br. osunął się on już o ponad 10 groszy. Warto zwrócić uwagę, że w skutek tej deprecjacji rynek pokonał techniczne wsparcie w wysokości 3,99 zł. Jeżeli zatem spadki będą kontynuowane, kurs franka szwajcarskiego mógłby osunąć się w rejon 3,92 zł, bądź nawet 3,86 zł.

Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHFPLN) | Źródło: TradingView
Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHFPLN) | Źródło: TradingView

Kurs funta najwyżej od maja br.

Kurs funta zyskuje niemal nieprzerwanie od sześciu tygodni. W tym tygodniu aprecjacja ta jednak nieco spowolniła. Nie zmienia to jednak faktu, iż w dalszym ciągu kurs funta utrzymuje się powyżej ostatnio pokonanego oporu tj. 4,86 zł. Jeżeli tylko aprecjacja ta będzie kontynuowana, kurs funta mógłby dotrzeć nawet w rejon 4,9250 zł.

Kurs funta do polskiego złotego (GBPPLN) | Źródło: TradingView
Kurs funta do polskiego złotego (GBPPLN) | Źródło: TradingView

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKania – Cedrob chce przejąć firmę za ponad 250 mln zł. Kurs w górę o 33%
Następny artykułFED obniża stopy zgodnie z oczekiwaniami rynku. Nie planuje dalszych cięć?
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here