RPP podwyższy stopy procentoweCzerwiec nadal jest korzystny dla złotówki. Euro spada do majowych dołków, kurs dolara porusza się poniżej 3,80 zł, a funt testuje najniższe poziomy od stycznia. Broni się jedynie frank szwajcarski, który utrzymuje poziom 3,83 zł. Sprawdź ile kosztują euro, dolar, funt i frank – kursy walut Forex w środę, 5 czerwca 2019 roku.

Aktualizacja godzina 12:00: Popołudniu kurs złotego zwiększa swoją przewagę do walut zagranicznych

Para walutowa Kurs Nazwa
EURPLN 4,2788 Euro
USDPLN 3,7931 dolar
GBPPLN 4,82270 funt
CHFPLN 3,8247 frank

Kurs euro nie był tak nisko od miesiąca. EUR/PLN testuje ważną strefę wsparcia

Kurs euro powraca we wtorek do poziomu, który stanowił istotną strefę wsparcia pod koniec ubiegłego roku i był testowany również na początku maja. Mowa o strefie 4,2761 zł, która w przeszłości powodowała silniejsze odbicie cen (ostatnio o ponad 4 grosze). EUR/PLN osuwa się od drugiej połowy maja, od czasu przetestowania poziomów nad 4,31 zł. Jeżeli spadki mają być kontynuowane (w kierunku 4,26 zł), wtedy niezbędne będzie wybicie obecnej strefy wsparcia.

kurs euro EURPLN 5 czerwca 2019
Kurs euro do złotego na wykresie dziennym

Kurs dolara nadal w dół. USD/PLN poniżej 3,80 zł

Aktualizacja godzina 12:00: W godzinach popołudniowych kurs dolara amerykańskiego pogłębia swoją deprecjację w stosunku do złotego, testując najniższe poziomy od połowy kwietnia. W efekcie kurs znajduje się coraz bliżej 3,79 zł sugerując, że presja podażowa nadal się utrzymuje.

Aktualizacja z godziny 12:00: Kurs dolara amerykańskiego

W momencie gdy euro koryguje w środę, kurs dolara kontynuuje spadki i utrzymuje się pod poziomem 3,80 zł. Ostatni raz notowania znajdowały się tak nisko w połowie kwietnia, a USD/PLN coraz bliżej do testu strefy wsparcia na 3,7727 zł. Wcześniej kurs dolara będzie musiał zmierzyć się z 200 EMA, która blokuje dynamiczniejsze spadki od początku roku.

kurs dolara USDPLN 5 czerwca 2019
Kurs dolara do złotego na wykresie dziennym

Kurs funta chwilowo pod 4,81 zł. GBP/PLN testuje poziomy ze stycznia

GBP/PLN w trakcie wtorkowej sesji testował poziomy poniżej 4,81 zł, ostatni raz obserwowane w styczniu bieżącego roku. Ostatecznie sesja zamykała się na korzyść GBP, a waluta ustanawiała lokalne wsparcie w okolicach 4,82 zł. W środę kurs funta przemieszcza się nad 4,83 zł, presja podażowa powinna jednak utrzymywać się w trakcie kolejnych dni handlowych.

kurs funta GBPPLN 5 czerwca 2019
Kurs funta do złotego na wykresie dziennym

Kurs franka nie daje za wygraną. CHF/PLN nadal nad konsolidacją

CHF/PLN nadal utrzymuje się nad wybitym obszarem konsolidacji nad 3,83 zł. Co prawda kurs franka codziennie testuje wspomnianą strefę, jednak bykom udaje się utrzymać walutę nad poziomem. Dzięki temu CHF/PLN nadal ma otwartą drogę do testu tegorocznych maksimów, które wypadają nad 3,86 zł.

kurs franka CHFPLN 5 czerwca 2019
Kurs franka do złotego na wykresie dziennym

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here