Polskie monety tworzące stosPolski złoty w środę notowany jest bez większych zmian w stosunku do najważniejszych par walutowych. Nadal widoczne jest umocnienie polskiej waluty na tyle innych, jednak w stosunku do kursu dolara amerykańskiego odczuwalna jest korekta. Kurs euro notowany jest po 4,29 zł, kurs dolara po 3,80 zł, kurs funta szterlinga oscyluje wokół 4,99 natomiast kurs franka szwajcarskiego notowany jest po 3,78 zł. W środę, 6 marca 2019 kursy walut odczuwają dalszą presję umocnienia złotego – co sprawia, że większość z nich nieznacznie spada. 


Kurs euro konsoliduje się w wąskim przedziale cenowym. EUR/PLN oczekuje na wybicie 

Kurs euro w stosunku do polskiego złotego podczas środowych notowań nadal oscyluje wokół tych samych poziomów – konsolidując się w niewielkim przedziale cenowym stwarzając sytuację, w której para EUR/PLN tworzy boxa. Oznacza to oczekiwanie na wybicie kursu euro w jedną ze stron. W chwili obecnej zdaje się, że najbardziej prawdopodobnym wybiciem będzie wybicie dołem – na dalsze umocnienie złotego.

wykres EURPLN D1 06.03.2019, Źródło - Tradingview
EURPLN D1 06.03.2019, Źródło – Tradingview

Jeśli dojdzie do wybicia dołem, wówczas para powinna przetestować poziomy wsparcia określone na strefie 4,26 zł i właśnie tej ceny można będzie się prawdopodobnie niedługo spodziewać.

USD/PLN odrabia zeszłotygodniowe straty. Kurs dolara amerykańskiego pod znakiem umocnienia

Kurs dolara amerykańskiego w stosunku do polskiej złotówki nadal silnie – para USD/PLN umacnia się, co oznacza kontynuację wzrostów i odrabianie zeszłotygodniowych strat na parze. W tym momencie celem dla pary jest poziom cenowy 3,83 zł, którego należy oczekiwać podczas kolejnych sesji handlowych.

wykres USDPLN D1 06.03.2019, Źródło - Tradingview
USDPLN D1 06.03.2019, Źródło – Tradingview

Na chwilę obecną ciężko mówić o powrocie pary do spadków, póki istotniejszy poziom cenowy nie zostanie osiągnięty.

Kurs funta rozpoczyna korektę, środowe notowania oznaczają dla pary GBP/PLN spadki

Kurs funta szterlinga w środę oscyluje na poziomie 4,9978 zł, co oznacza umocnienie polskiej waluty na tle brytyjskiej. W tym momencie para zatrzymała się na istotniejszym poziomie cenowym jednak jeśli zostanie on przełamany – oznaczać to będzie kontynuację spadków do poziomu przynajmniej 4,95 zł.

wykres GBPPLN D1 06.03.2019, Źródło - Tradingview
GBPPLN D1 06.03.2019, Źródło – Tradingview

Jeszcze do niedawna zdawało się, że brytyjska waluta nie ulegnie presji polskiego złotego, jednak poranny ruch pary wskazuje na możliwość wykonania głębszej korekty ostatnich wzrostów na parze GBP/PLN.

CHF/PLN nadal pod presją. Para przełamuje istotnie wsparcie cenowe – 3,79060

Kurs franka szwajcarskiego w stosunku do polskiej złotówki spada. W tym momencie kurs oscyluje wokół ceny 3,78 zł co oznacza przełamanie istotniejszego wsparcia cenowego oraz możliwość dalszej wędrówki pary CHF/PLN w stronę poziomu cenowego 3,77 zł.

wykres CHFPLN D1 06.03.2019, Źródło - Tradingview
CHFPLN D1 06.03.2019, Źródło – Tradingview

Presja silnego złotego nadal odczuwalna jest na parze, dlatego kolejne obniżki powinny być widoczne już niedługo.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here