Polskie monety tworzące stosW trakcie środowej sesji (6 lutego 2019 roku) kurs złotego osuwa się do większości głównych walut, w średnim terminie nastroje pozostają jednak nadal konsolidacyjne. Kursy walut kształtują się następująco: kurs euro wynosi 4,2907, kurs dolara 3,7661, kurs funta 4,8772 i kurs franka 3,7653.


Kurs euro rośnie drugą sesję z rzędu, EUR/PLN walczy z 4,29

Notowania EUR/PLN w trakcie środowej sesji testują poziom 4,29, który w ostatnich tygodniach wielokrotnie blokował mocniejsze umocnienie europejskiej waluty. Sytuacja nie ulega zmianie i cena nadal znajduje się w konsolidacji pomiędzy 4,30 i 4,27 i dopiero wybicie tego trzygroszowego ruchu bocznego pozwoli na dynamiczniejsze zmiany notowań.

kurs euro EURPLN 6 lutego 2019
Kurs euro nadal w konsolidacji, od dwóch dni jednak rośnie. Źródło: Tradingview.com

Kurs euro w ostatnich miesiącach prezentuje stabilność, której na rynkach nie obserwowano od co najmniej kilku lat. Zazwyczaj jednak po takich okresach stagnacji następują dynamiczniejsze ruchy. Pytanie, w którym kierunku zdecyduje się przemieszczać złotówka.

USD/PLN również wyżej, kurs dolara pokonuje 3,76 zł

Trzecia sesja wzrostowa powoduje, że kurs dolara pokonał bez większych problemów okrągły poziom 3,76 zł i od styczniowych minimów, zyskuje już około 5 groszy. Nie zmienia to jednak faktu, że cena nadal konsoliduje w relatywnie wąskim zakresie i na USD/PLN nie dzieje się zbyt wiele. W tym momencie istnieje szansa ponownego podejścia pod 3,80 zł, poziom nie został jednak wybity od końca listopada. Kolejny opór znajduje się w okolicach 3,84 zł.

kurs dolara USDPLN 6 lutego 2019
Kurs dolara delikatnie zyskuje do złotówki. Źródło: Tradingview.com

Scenariusz zakładający umocnienie złotego na rzecz kursu dolara musiałby zrealizować wybicie 3,73 zł oraz 200-okresowej średniej ruchomej, gdzie przebiegają tegoroczne minima.

Kurs funta powraca do bazowego poziomu, GBP/PLN testuje 4,86 zł

Po dynamicznym rajdzie GBP/PLN, który w zaledwie cztery sesje wyciągnął notowania niemal pod 5 zł nie zostało już śladu. Kurs funta drugi raz od tygodnia testuje 4,86 zł i wiele wskazuje na to, że cena ma szansę powrócić poniżej istotnego poziomu S/R.

kurs funta GBPPLN 6 lutego 2019
Kurs funta ponownie przy 4,86 zł. Źródło: Tradingview.com

Niewątpliwie głównym czynnikiem kształtującym notowania funta w trakcie dwóch najbliższych dni będzie zaplanowane na 7 lutego posiedzenie Banku Anglii (BoE), który podejmie decyzję w sprawie stóp procentowych oraz zaktualizuje swoje prognozy gospodarcze. Inwestorzy spodziewają się negatywnego wydźwięku posiedzenia, co może przełożyć się na spadki kursu funta.

CHF/PLN odbija od trzymiesięcznych minimów, kurs franka w kierunku 3,77 zł

Po tym jak pod koniec zeszłego miesiąca kurs franka testował niemal trzymiesięczne minima pod 3,73 zł, cena odbija drugi dzień z rzędu i walczy z 200-okresową średnią ruchomą. Jej trwałe wybicie pozwoliłoby przetestować również dołki z grudnia, które pełnią obecnie rolę oporu tuż nad 3,77 zł.

Kolejne poziomy do wzrostów znajdują się na 3,80-3,81, gdzie przebiega górne ograniczenie konsolidacji, trzymającej CHF/PLN w ryzach od początku października.

kurs franka CHFPLN 6 lutego 2019
Kurs franka zyskuje drugą sesję z rzędu, kolejny miesiąc porusza się jednak w konsolidacji. Źródło: Tradingview.com

Ewentualne wybicie tegorocznych dołków otworzyłoby drogę w kierunku 3,70 zł.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here