stos polskich złotych, z pięciozłotówką z przoduWtorek był dla polskiego złotego jednym z najlepszych dni od tygodni. Silnie osuwał się kurs euro i dolara oraz kurs franka szwajcarskiego. Jedynie funt szterling odparł atak, jego notowania okazały się być jednak najsilniejszymi na całym rynku walutowym. Sprawdź kursy walut w środę, 27 lutego 2019 roku.


Kurs euro koryguje w środę, EUR/PLN po najsilniejszych spadkach od stycznia

Notowania europejskiej waluty w przeciągu ostatnich dwóch tygodni przesuwały się wewnątrz wąskiej konsolidacji na wysokości istotnego poziomu oporu. Test poziomu 4,34 zł doprowadził ostatecznie do silnej deprecjacji i kurs euro we wtorek osuwał się najsilniej od końca stycznia, testując kilkunastodniowe minima. Tak silna deprecjacja musiała spotkać się z korektą i w środę EUR/PLN delikatnie odbija, porusza się jednak nadal poniżej 4,33 zł:

kurs euro 27 lutego 2019
Kurs euro odrabia jedynie niewielką część wtorkowych strat. Źródło: Tradingview.com

Dolne ograniczenie krótkoterminowej konsolidacji odgrywa obecnie rolę oporu i może pomóc cenie zawrócić w kierunku 4,30, gdzie przebiega górne ograniczenie dawnego ruchu bocznego.

USD/PLN powraca pod istotne wsparcie, kurs dolara walczy z poziomem 3,80

Silna wyprzedaż nie ominęła we wtorek również USD/PLN. Notowania wróciły poniżej poziomu dawnego oporu w okolicach 3,80 zł, który od listopada blokował jakiekolwiek wcześniejsze wzrosty cen. Kurs dolara od tegorocznych szczytów tracił w kluczowym momencie 1,80%, a w środę pozwala sobie na delikatne odbicie korekcyjne balansując na granicy wspomnianego oporu:

kurs dolara 27 lutego 2019
Kurs dolara również silnie tracił we wtorek. Źródło: Tradingview.com

Jeżeli cena utrzyma się poniżej 3,80 zł, kurs dolara może dalej spadać, między innymi w kierunku 3,73 zł, czyli dolnego ograniczenia istotnej konsolidacji. Deprecjację blokować może jednak średnia ruchoma z ostatnich 50 sesji znajdująca się obecnie na 3,79 zł.

Kurs funta chce nadal rosnąć, GBP/PLN pod 5,04 zł

Chociaż podczas wtorkowej sesji kurs funta oddawał część swoich zysków, to w środę cena rośnie trzeci dzień z rzędu i zaczyna dzień od testu poziomu 5,04 zł. Od początku tygodnia GBP/PLN wzrasta o ponad 1,40%, a utrzymując się nad okrągłym pułapem 5 złotych szybko nie znajdzie żadnych poważniejszych poziomów oporów.

kurs funta 27 lutego 2019
Kurs funta radzi sobie obecnie najlepiej na rynku walutowym. Źródło: Tradingview.com

Należy jednak pamiętać, że kurs funta jest w dużej mierze uzależniony od rozwoju sytuacji w Wielkiej Brytanii oraz niepewności wokół Brexitu. Niekorzystne wiadomości napływające z UK mogą spowodować, że brytyjska waluta równie dynamicznie zawróci.

Kurs franka traci ponad 3 grosze, CHF/PLN powraca do konsolidacji

Na początku tygodnia kurs franka wynosił jeszcze 3,83 zł, pod koniec wczorajszej sesji wyraźnie poniżej 3,80 zł, powracając do zakresu konsolidacji, która trzymała cenę w ryzach od początku października. Co prawda CHF/PLN w środę koryguje część strat, na rynku nadal powinna przeważać jednak podaż:

kurs franka 27 lutego 2019
Kurs franka po silnych spadkach ma szansę na dalszą deprecjację. Źródło: Tradingview.com

W zakresie konsolidacji znaczenia na nowo nabierają zasady tak zwanego range tradingu sugerujące, że cena może osuwać się w okolice dolnego ograniczenia ruchu bocznego, które wypada na wysokości 3,74 zł.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here