Zbliżenie na monetę 1 złoty PLNKondycja złotówki w pierwszej połowie tygodnia jest dosyć mieszana. Z jednej strony kurs euro zatrzymał się na 4,33 zł, a kurs dolara osuwa się spod 3,84 zł, to kurs funta wybijał najsilniej od tygodni i niemal testował poziom 5 złotych. W tym samym czasie kurs franka nie potrafi poradzić sobie z 3,82 zł. Sprawdź kursy walut w środę, 20 lutego 2019 roku.


Kurs euro nie potrafi pokonać istotnego oporu, EUR/PLN nadal na 4,33 zł

Od początku tygodnia kurs euro próbuje wybić poziom 4,33 zł i jednocześnie naruszyć istotny poziom oporu, który blokuje silniejsze wzrosty EUR/PLN nieprzerwanie od połowy sierpnia. Każdy kontakt z poziomem kończył się niemal natychmiastowymi osunięciami euro, tym razem jednak cena „przykleiła się” do oporu i przemieszcza pod nim szóstą sesję z rzędu.

kurs euro 20 lutego 2019
Kurs euro nie potrafi wybić istotnego oporu nad 4,33 zł, nie potrafi też zawrócić. Źródło: Tradingview.com

Z jednej strony jest to sygnałem, jak istotny dla EUR/PLN jest obecny poziom, z drugiej pokazuje utrzymująca się słabość złotego. Jeżeli kurs euro ostatecznie pokona granatową linię, wtedy notowania mogą wzrastać w okolice 4,35 zł.

USD/PLN odrzuca 3,84 zł, kurs dolara będzie spadał?

Sytuacja techniczna na wykresie USD/PLN mocno przypomina tę z wykresu euro. Różnica polega jednak na tym, że we wtorek kurs dolara ponownie rysował sygnał sprzedażowy pod oporem 3,84 zł, wyraźnie go odrzucając i przechylając szalę sesji na korzyść złotówki. W efekcie dzień kończył się pod 3,82 zł, a środa przynosi jedynie delikatną korektę. W efekcie kurs dolara otwiera sobie miejsce do spadków w okolice 3,80 (istotny opór z okresu od listopada do połowy lutego).

kurs dolara 20 lutego 2019
Kurs dolara neguje możliwość wybicia 3,84 zł. Źródło: Tradingview.com

Kurs funta ma przed sobą 5 zł, GBP/PLN najwyżej od niemal 2 lat

Chociaż kurs funta ostatecznie kończył wtorek na wysokości cen zamknięcia z maja zeszłego roku, to notowania chwilowo podchodziły pod poziom 4,99 zł, który ostatni raz obserwowano w kwietniu 2017 roku, czyli niemal dwa lata temu. W efekcie test okrągłego poziomu 5 zł wydaje się jedynie formalności, jednak z drugiej strony, zeszłoroczne maksima trzymają GBP/PLN w ryzach. Niewątpliwie obecna strefa stanowi istotny poziom oporu i nie można wykluczyć spadków korekcyjnych w kierunku 4,95 zł.

kurs funta 20 lutego 2019
Kurs funta niemal dotyka poziomu 5 złotych, najwyżej od 2 lat. Źródło: Tradingview.com

Gdyby kurs funta rzeczywiście przekroczył granicę 5 złotych, wtedy GBP/PLN otworzy sobie drogę do dalszych, dynamicznych wzrostów. Kolejny opór znajduje się bowiem dopiero w okolicach 5,05 zł.

CHF/PLN również z sygnałem sprzedaży? Kurs franka nie potrafi pokonać 3,82 zł

Kolejna sesja na CHF/PLN i kolejny dzień fałszywie wybijający poziom 3,82 zł. W efekcie na wykresie pojawiła się świeca z długim górnym cieniem sugerująca, że kurs franka może się osuwać. Z drugiej, notowania utrzymują się nad górnym ograniczeniem konsolidacji z października 2018 – lutego 2019 zapewniając cenie istotnego wsparcie.

kurs franka 20 lutego 2019
Kurs franka między młotem i kowadłem, co dalej? Źródło: Tradingview.com

Niewątpliwie dla dalszych wzrostów kurs franka musi wybić strefę obecnych, lokalnych szczytów, co otworzy drogę do 3,86 zł (maksima z września). Ewentualny powrót pod zaznaczony na czerwono obszar to szansa przetestowania 3,74-3,73 zł.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here