Trzy stosy pięciozłotówek PLNSilne straty polskiego złotego z ostatnich sesji zostały chwilowo zastopowane we wtorek, a środowa sesja przynosi kontynuację korekty. Kurs euro odbija od 4,33 zł, kurs dolara wraca do 3,82 zł, a kurs funta konsoliduje nad 4,92 zł. Sprawdź kursy walut 13 lutego 2019 roku.


Kurs euro do złotego koryguje pierwszy raz od 7 dni? EUR/PLN pod 4,33

Po wtorkowym teście poziomu 4,33 zł i poziomów notowanych ostatni raz w pierwszej połowie listopada, kurs euro delikatnie koryguje do złotówki na początku środowej sesji. Nie jest to pierwszy raz kiedy wspomniana strefa zatrzymywała aprecjację EUR/PLN – ostatnie trzy próby jej wybicia kończyły się dosyć dynamicznymi spadkami w okolice 4,27 zł, czyli dolnego ograniczenia trzymiesięcznej konsolidacji, z której euro dynamicznie wybił w lutym:

kurs euro 13 lutego 2019
Kurs euro testuje nieudanie 4,33 zł i w środę rozpoczyna niewielką korektę. Źródło: Tradingview.com

Ewentualne wybicie 4,33 zł otworzy nowy rozdział wzrostów europejskiej waluty, na razie jednak analitycy zakładając odreagowanie i głębsze ruchy korekcyjne, które pozwolą złapać oddech złotówce. W średnim terminie prognozy EUR/PLN nadal wskazują na dryfowania tuż nad lub pod 4,30 zł.

USD/PLN wraca pod 3,82 zł, kurs dolara testował listopadowe maksima

Wykres USD również dotarł we wtorek do istotnych poziomów, a mianowicie 3,84 zł, gdzie przebiega górne ograniczenie rysowanej od sierpnia konsolidacji. Kontakt ceny ze wspomnianym poziomem wywoływał w przeszłości dynamiczną deprecjację, a kurs dolara osuwał się co najmniej do 3,73 zł (obecnie przebiegają tam minima z przełomu stycznia oraz lutego).

kurs dolara 13 lutego 2019
Kurs dolara po teście 3,84 zł zawraca, wsparcie rysuje się na 3,80 zł. Źródło: Tradingview.com

Chociaż dolar po nieudanej próbie wybicie 3,84 zł koryguje drugi dzień z rzędu, to krótkoterminowe wsparcie 3,80 zł powinno zapewnić bazę do ponownego odbicia. Gdyby jednak USD/PLN spadł niżej, wtedy złotówka ma szansę na ponowne umocnienie.

Kurs funta pomiędzy 4,92-4,94 zł, co dalej z GBP/PLN?

Notowania brytyjskiej waluty zawisły w próżni pomiędzy istotniejszymi poziomami wsparć i oporów i piątą sesję z rzędu przesuwają się w wąskim kanale zmienności pomiędzy 4,92 zł i 4,94 zł. Kurs funta rysuje istotny opór na 4,95 zł (maksima z października i listopada), wsparcie wypada natomiast na 4,86 zł. Ten niespełna dziesięciogroszowy zakres trzyma obecnie cenę w ryzach i dopóki nie zostanie wybity, GBP/PLN może przesuwać się bokiem.

kurs funta 13 lutego 2019
Kurs funta w krótkoterminowej konsolidacji oraz w szerszym ruchu bocznym. Źródło: Tradingview.com

Wybicie 4,86 zł otwiera drogę do 4,73 zł (tegoroczne minima) i potencjalnego umocnienia złotówki do funta o ponad 3,5%.

CHF/PLN z najsilniejszym spadkiem od końca stycznia, kurs franka pod 3,80 zł

Po niemal tygodniowej serii wzrostów i zyskaniu w tym okresie ośmiu groszy, kurs franka we wtorek dynamicznie się osuwał i powracał pod górne ograniczenie konsolidacji i jednocześnie poziom 3,80 zł (cenę blokowała również linia trendu wybitego kanału wzrostowego).

kurs franka 13 lutego 2019
Kurs franka ponownie w zakresie październikowej konsolidacji. Źródło: Tradingview.com

Powrót pod 3,80 zł otwiera ponownie drogę do potencjalnych spadków – najpierw w kierunku 3,77 zł, a następnie nawet do 3,73 zł, gdzie przebiegają dołki z ostatnich czterech miesięcy.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here