Zbliżenie na monetę 1 złoty PLNW środę kurs euro i franka szwajcarskiego kontynuuje spadki obserwowane od początku tygodnia. W tym samym czasie dolar i funt próbują korygować deprecjację w stosunku do głównych konkurentów na rynku Forex. Sprawdzamy jak kształtują się kursy walut przed ważnymi wydarzeniami makroekonomicznymi – posiedzeniem EBC oraz protokołami FOMC.


Kurs euro coraz niżej, EUR/PLN kontynuuje spadki

Środowa sesja przynosi ze sobą kolejny dzień osłabienia EUR/PLN. Europejska waluta traci w stosunku do złotówki od początku tygodnia i ponownie testuje dwutygodniowe minima. Kurs euro zbliża się również coraz wyraźniej w kierunku dolnego ograniczenia wielomiesięcznej konsolidacji, które było ostatni raz (niemal) testowane w drugiej połowie marca. Presję podażową wzmacnia również fakt, że akcja cenowa rozrywa się pod siatką średnich ruchomych, sugerując trend spadkowy:

kurs euro 10 kwietnia
Kurs euro traci 3. dzień z rzędu. EUR/PLN D1, Tradingview

W trakcie środowej sesji oczy wszystkich inwestorów zwracają się w kierunku Europejskiego Banku Centralnego (EBC) oraz decyzji w sprawie stóp procentowych (13:45), jak i konferencji prasowej po posiedzeniu (14:30).

USD/PLN po teście 3,80 próbuje odbijać. Kurs dolara delikatnie zyskuje

Początek środowej sesji przyniósł ze sobą próbę korekty wzrostowej USD/PLN po wtorkowych spadkach poniżej poziomu 3,80. Średnia ruchoma z 50 okresów trzyma jednak notowania w ryzach, w efekcie czego kurs dolara nadal przechyla się w kierunku podażowym. Jeżeli spadki mają być jednak kontynuowane, wspomniana strefa 3,80 zł musiałaby zostać trwale wybite.

kurs dolara 10 kwietnia
Kurs dolara z marginalną korektą wzrostową. USD/PLN D1, Tradingview

Inwestorzy dolarowi również czekają na istotne doniesienia z pola polityki pieniężnej. O godzinie 20:00 opublikowane zostaną protokoły z marcowego posiedzenia Rezerwy Federalnej – w razie ewentualnej niespodzianki kurs dolara może silniej reagować.

Kurs franka w dół, CHF/PLN testuje 3,80 zł

Nie tylko dolar testował we wtorek poziom 3,80 zł, również kurs franka szwajcarskiego spadał do wspomnianych poziomów. W środę notowania otwierają się delikatnie wyżej, jednak ponownie przechylają w kierunku spadkowym. Cena wybija również 50 EMA pierwszy raz od pierwszej połowy marca, co może przyspieszyć deprecjację i pozwolić na zejście w okolice 3,78 zł (gdzie przebiega wolniejsza średnia 200 EMA).

kurs franka 10 kwietnia
Kurs franka rozpoczyna środę od spadków. CHF/PLN D1, Tradingview

GBP/PLN nad 4,97 zł, kurs funta czeka na rozwój sytuacji ws. Brexitu

Po wtorkowym teście poziomów poniżej 4,96 zł, kurs funta w środę otwiera się wyżej i powraca nad pułap 4,97. Cenę nadal blokuje jednak siatka oporów i wydaje się jedynie kwestią czasu, kiedy GBP/PLN zacznie się silniej osuwać. Należy jednak pamiętać, że w przypadku funta ruchy w ostatnich tygodniach są mocno „szarpane” i nieprzewidywalne, uzależnione głównie od doniesień dotyczących Brexitu. Patrząc na poniższy wykres można zauważyć, że od drugiej połowy maja cała akcja cenowa rozgrywa się w relatywnie wąskim kanale zmienności o rozpiętości 10 groszy.

kurs funta 10 kwietnia
Kurs funta nadal przemieszcza się w konsolidacji. GBP/PLN D1, Tradingview

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here