euro, dolar, funt i frank - kursy walutŚrodowa sesja przynosi ze sobą niewielkie osłabienie złotego, z którego korzysta głównie dolar oraz funt szterling. Obie waluty są jednak silne również do większych konkurentów na rynku Forex. Euro pozostaje nadal przyklejone do 4,33 zł, a frank porusza się w strefie 3,95 zł. Sprawdź jak kształtowały się notowania walut w środę, 11 września, o godzinie 11:30.

  • Indeks złotego osuwa się marginalnie w środę
  • Kurs euro nadal utrzymuje się nad 4,33 zł, a kurs franka pod 3,96 zł
  • Środowa sesja przynosi odbicie dolara na międzynarodowych rynkach, co widać również na USDPLN
  • Funt nadal korzysta z oddalającego się ryzyka bezumownego Brexitu

Kurs dolara, euro, funta i franka – Złoty przed decyzją Rady Polityki Pieniężnej | 11.09

W środę poznamy decyzję Rady Polityki Pieniężnej dot. wysokości stóp procentowych 🏦🇵🇱. Rynek nie spodziewa się żadnych zmian i najprawdopodobniej stopy procentowe pozostaną na obecnym poziomie (1.5%) . Jednakże kwestia komunikatu po decyzji #RPP jest cały czas niewiadomą 🤔. Czy rosnąca inflacja przyczyni się do jastrzębich wypowiedzi ze strony Rady 📈❓ Z kolei czy dzisiejsze dane dotyczące inflacji producenckiej w USA 🇺🇸 wpłyną na decyzję FOMC, którą poznamy już 18-ego września❓

Publiée par Comparic24.TV sur Mercredi 11 septembre 2019

Para walutowa Kurs Nazwa
EURPLN 4,3355 Euro
USDPLN 3,9317 dolar
GBPPLN 4,8577 funt
CHFPLN 3,9581 frank

Kurs dolara odbija w środę. USDPLN powraca nad 3,93 zł

Nieudane próby wybicia wsparcia na 3,92 zł spowodowały, że kurs dolara korekcyjnie zyskuje w środę, zwiększając swoją wartość do złotówki o 0,3%. Należy jednak zauważyć, że USD zyskuje w stosunku do większości głównych walut, odrabiając straty z ostatnich dwóch tygodni.

Jeżeli notowania USDPLN nie pokonają wsparcia 3,92 zł, wtedy zwiększa się ryzyko ponownych wzrostów, których potwierdzeniem byłoby wybicie strefy 3,95 zł (maksima z drugiej połowy sierpnia).

kurs dolara USDPLN 11 września 2019
Kurs dolara do złotego. USDPLN D1

Euro przyklejone do 4,33 zł. Kurs EURPLN nadal w miejscu

W momencie gdy dolar odbija do złotówki, kurs euro nadal porusza się przyklejony do 4,33 zł i nic nie wskazuje na to, że pozycja EURPLN zmieni się przed czwartkowym posiedzeniem EBC. Oczekiwania co do decyzji banku są jednak bardzo wyśrubowane, więc jeżeli inwestorzy nie zostaną zaspokojeni, wtedy euro może korekcyjnie odbijać, dyskontując nowe scenariusze co do dalszej polityki instytucji.

kurs euro EURPLN 11 września 2019
Kurs euro do złotego EURPLN D1

Frank po 3,95 zł. Kurs CHFPLN nie był tak nisko od miesiąca

Chociaż kurs franka próbował we wtorek odrabiać poniedziałkowe spadki i powracać nad barierę 3,97 zł, to próby okazały się nieudane i w środę nadal pozostaje w zakresie 3,95 zł. Co prawda CHFPLN delikatnie koryguje w górę (zyskuje 0,1%), jednak presja spadkowa po wybiciu ważnego wsparcia oraz oddaleniu się od poziomu 4 zł powinna się nadal utrzymywać.

kurs franka CHFPLN 11 września 2019
Kurs franka do złotego. CHFPLN D1

Kurs funta testuje 4,86 zł. GBPPLN nadal w ryzach konsolidacji

Funt w piątek zyskuje 0,3% i ponownie testuje poziom 4,86 zł, który wyznacza górne ograniczenie konsolidacji z ostatniego miesiąca. Jest to kolejne podejście pod wybicie ważnego oporu, jak na razie jednak dotychczasowe próby kończyły się fiaskiem. Spadające ryzyko bezumownego ryzyku zachęca jednak inwestorów do odważniejszego wchodzenia w funta, w związku z czym dalsze wzrosty GBPPLN mogą być jedynie kwestią czasu.

kurs funta GBPPLN 11 września 2019
Kurs funta do złotego. GBPPLN D1

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here