zwinięte banknoty 100 PLNKolejna sesja handlowa w tym tygodniu przynosi stabilizację, a kursy walut wobec złotówki spowalniają po zmienności z poniedziałku i wtorku. Kurs dolara trzyma się pułapu 3,81, kurs euro zatrzymał się na 3,30, funt odrabia część wtorkowych strat, a kurs franka generuje sygnał sprzedażowy w okolicach 3,79. Sprawdź jak może rozwinąć się sytuacja PLN w stosunku do głównych walut 13 marca 2019 roku.


Kurs dolara po 3,81 zł, czy USD/PLN będzie kontynuować spadki?

W pierwszej połowie tygodnia kurs dolara do polskiego złotego osuwał się przez dwa dni z rzędu, jednak środowe przedpołudnie przynosi zatrzymanie tendencji w okolicach 3,81 zł. Cena zbliża się do istotnego wsparcia na 3,80 zł (maksima z grudnia 2018 i stycznia 2019) gdzie spodziewana może być korekta. Dopiero jego trwałe wybicie potwierdziłoby możliwość dalszej deprecjacji USD/PLN w kierunku 3,73 zł:

kurs dolara 13 marca 2019
Kurs dolara w środowy poranek stabilizuje się do złotego. Źródło: Tradingview.com

Na światowych rynkach USD traci w środę głównie do funta szterlinga, odrabia jednak część strat w stosunku do dolara nowozelandzkiego oraz do dolara australijskiego. W przypadku pozostałych walorów zmienność jest raczej marginalna.

EUR/PLN również w miejscu, kurs euro przyklejony do 4,30

Kurs euro kolejną sesję z rzędu utrzymuje się na wysokości okrągłego poziomu 4,30, nieudolnie testując średnią ruchomą z 200 ostatnich dni (która zapewnia cenie wsparcie od początku miesiąca). W efekcie EUR/PLN stabilizuje się w wąskim zakresie zmienności i potwierdza prognozy analityków sugerujące brak silniejszych ruchów w kolejnych tygodniach:

kurs euro 13 marca 2019
Kurs euro bez większych zmian w stosunku do złotego. Źródło: Tradingview.com

EUR stabilizuje się również do swojego głównego przeciwnika walutowego, USD. Po wtorkowym teście 1,13, cena otwiera się poniżej potwierdzając jego znaczenie jako istotnego poziomu oporu.

Kurs funta odrabia część strat, GBP/PLN na huśtawce Brexitu

Po wczorajszym głosowaniu w Izbie Gmin, które odrzuciło najnowszą wersję umowy ws. Brexitu, kurs funta szterlinga dynamicznie osuwał się poniżej pułapu 4,98 zł, w środę GBP/PLN odrabia jednak część strat. Dzisiaj kolejna fala zmienności w związku z następną serią wieczornych głosowań – tym razem parlament wypowie się co do możliwości przeprowadzenia Brexitu bez porozumienia (w tzw. „twardej” wersji).

kurs funta 13 marca 2019
Kurs funta odrabia po wtorkowych spadkach. Źródło: Tradingview.com

Kurs funta w pierwszej reakcji na wczorajsze głosowanie reagował aprecjacją, bardzo szybko jednak szala została przechylona na korzyść sprzedających, w efekcie czego na wykresie GBP/PLN rysowała się najdłuższa świeca spadkowa od pierwszej połowy listopada.

CHF/PLN z sygnałem sprzedaży, kurs franka w kierunku istotnych dołków?

Kurs franka również próbował zyskiwać we wtorek, jednak kilkugroszowe zyski zostały zniesione, odrzucając poziom 3,79 zł oraz siatkę średnich ruchomych. W efekcie na wykresie powstała świeca doji, poniżej marcowych minimów. Jest to sygnał sugerujący możliwość kontynuacji spadków, a najbliższy cel deprecjacji znajduje się na wysokości dolnego ograniczenia konsolidacji (3,74-3,73 zł), które pokrywa się z minimami z listopada oraz stycznia:

kurs franka 13 marca 2019
Kurs franka z sygnałem sprzedażowym. Źródło: Tradingview.com

Jeżeli scenariusz ma zostać zanegowany frank musiałby powrócić nad siatkę średnich oraz nad lokalne szczyty ponad 3,81 zł.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here