Naga MarketsŚrodowe dane o inflacji CPI w USA istotne dla dolara. Co dalej z indeksem DXY?Dolar nieznacznie się osłabia w stosunku do większości walut, wskazuje ING. Zdaniem analityków pomógł w tym komentarz Richarda Claridy z Fed. Zobaczmy, jak na indeks dolara (DXY) zapatruje się ING, Societe Generale oraz Commerzbank.

Indeks dolara może zaliczyć głębszy spadek po wybiciu 93,50

Uwagi Richarda Claridy z Rezerwy Federalnej sugerowały, że Fed nie spieszył się z przejściem od taperingu do zacieśniania polityki pieniężnej, co wskazuje  na podniesienie stóp proc. na koniec 2022 r.— To, co uznaliśmy za interesujące, to komentarz Claridy, że stopa bezrobocia na poziomie 3,8% byłaby zgodna z osiągnięciem przez amerykańską gospodarkę „maksymalnego zatrudnienia” – spełniając jedno z dwóch kryteriów Fed do zaostrzania polityki pieniężnej – wskazuje ING.

Według analityków, istotne będą środowe dane dotyczące inflacji konsumenckiej w USA. Oczekując na tę publikacją, indeks DXY może skierować się do obszaru przy 93,70.

Societe Generale zwraca uwagę na cofnięcie indeksu dolara, w ramach którego notowania mogą przetestować wielomiesięczny kanał przy 93,50. Nieco niżej natomiast znajduje się kluczowe wsparcie przy 93,20/10.

Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl! Aktualny harmonogram i zapisy: Webinary edukacyjne
.

Środowe dane o inflacji CPI w USA istotne dla dolara. Co dalej z indeksem DXY?

Idąc dalej, analitycy Commerzbank uważają, że zamknięcie sesji na DXY poniżej 93,45 byłoby wystarczającym wyzwalaczem do kolejnego impulsu spadkowego. Początkowy cel stanowiłaby wtedy 55-tygodniowa średnia (91,88) a następnie dołek z lipa przy 91,78. 

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kuna chorwacka kurs | forint pln | polski zloty | akcje pkp cargo | kurs lewa prognozy 2021 | polenergia kurs akcji | ropa forum |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here