Złotówka i dwa złoteW połowie tygodnia notowania złotówki znalazły się na średnioterminowych maksimach w stosunku do głównych konkurentów na rynku Forex (wyjątkiem jest funt). Dolar w środę spadał na minima z 14 sierpnia, odbija jednak po godzinie 14:40. Średnioterminowe dołki testował również kurs euro oraz kurs franka, które również korygują do polskiej waluty. Z kolei funt jest ciągnięty w górę przez nagłówki dotyczące Brexitu i zapatruje się na okrągły poziom 5 złotych.

  • Polski złoty zaczynał środę stabilnie, jednak po 10:30 widać korektę spadkową
  • Dolar początkowo testuje dwumiesięczne minima, szybko wraca jednak do wzrostów
  • Kurs franka testował lipcowe minima na 3,90 zł, od których obecnie odbija
  • Funt powraca nad 4,96 zł i jest coraz bliżej okrągłego pułapu 5 zł

W środę, 16 października, po godzinie 14:40, kursy walut kształtowały się następująco:

Para walutowa Kurs Nazwa
EURPLN 4,2947 Euro
USDPLN 3,8907 dolar
GBPPLN 4,9723 funt
CHFPLN 3,9036 frank

Dolar spada na minima z 14 sierpnia. Kurs USDPLN odbija po teście minimów

Środowy poranek przyniósł ze sobą osłabienie dolara na światowych rynkach. Indeks USD testował najniższe poziomy od niemal miesiąca, a USDPLN w tym samym czasie spadał pod 3,89 zł na poziomy z 14 sierpnia. Po godzinie 10:30 kurs dolara jednak odbija o 0,15% utrzymując się pod ważną strefa oporu wyznaczaną przez minima wrześniowe oraz poziom 3,90 zł. W takim układzie na wykresie technicznym przeważają sprzedający, w związku z czym nadal nie można wykluczyć osunięcia w stronę poziomów sprzed kilku miesięcy.

kurs dolara USDPLN 16 października 2019
Dolar balansuje na granicy lokalnych minimów. Kurs USDPLN D1

Kurs franka zatrzymał się na minimach z lipca. CHFPLN odbija w środę

Środowa sesja przynosi umocnienie franka o niespełna 0,3% i balansuje na granicy 3,90 zł. Wtorek to test nowych, lokalnych minimów i spadek cen do poziomów z końca lipca. Dzisiaj jednak CHFPLN koryguje ponad tydzień nieprzerwanych spadków, a delikatne cofnięcie widać również na innych parach złotowych. Nie zmienia to faktu, że próba silniejszego odbicia kursu franka powinna być blokowana przez minima wrześniowe na wysokości 3,94 zł.

kurs franka CHFPLN 16 października 2019
Kurs franka znajduje wsparcie na 3,90 zł. Kurs CHFPLN D1

Funt powraca nad 4,96 zł. Czy GBPPLN wybije wrześniowe maksima?

Pozytywne doniesienia rynkowe dotyczące Brexitu spowodowały, że we wtorek kurs funta ponownie silnie odbijał. Początkowa korekta środowa również została zniesiona i GBPPLN utrzymuje się na wysokości 4,96 zł rysując bardzo długi dolny knot odrzucający spadki. Świeca sygnalna w takim kształcie pozwoliłaby twierdzić, że test maksimów z września pod 4,99 zł jest coraz bliżej, podobnie jak powrót nad 5 złotych (poziom ostatni raz obserwowano w maju).

kurs funta GBPPLN 16 października 2019
Kurs funta z szansą przetestowania 5 zł? Kurs GBPPLN D1

Kurs euro rozszerza wzrosty do 0,17%. EURPLN znalazł wsparcie na 4,29 zł

Notowania złotego od początku października zamykały wzrostowo tylko trzy sesje i kolejną z nich może być sesja środowa. Jak na razie EURPLN odbija o niespełna 0,2%, znajdując wsparcie na wysokości 10-tygodniowych minimów i poziomu 4,29 zł. Ewentualna korekta wzrostowa kursu euro powinna zostać zatrzymana przez maksima z maja – strefa oporu rozciąga się od 4,31 zł do niemal 4,32 zł.

kurs euro EURPLN 16 października 2019
Euro odbija od wsparcia, pytanie czy na długo. Kurs EURPLN D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here