stos polskich złotych, z pięciozłotówką z przoduNotowania polskiego złotego w środę umacniają się do głównych kursów walut, po mieszanym wtorku. Ogólnie tendencja wydaje się jednak wzrostowa i na głównych parach istnieje możliwość wyraźniejszego kontynuowania umocnień PLN. 19 grudnia dolar kosztuje 3,7620, euro 4,2843, frank 3,7913, a funt 3,7635.


Kurs dolara (USD/PLN) testuje tygodniowe minima

Notowania USD/PLN osuwają się od początku tygodnia i powracają do dolnego ograniczenia, które trzyma cenę w ryzach od połowy listopada. Złoty do kursu dolara jest w efekcie najmocniejszy od tygodnia i porusza się na granicy 3,76-3,75 zł.

kurs dolara USD PLN 19 grudnia

Chcąc zobaczyć jednak dalszą aprecjację niezbędne będzie pokonanie zaznaczonego na czerwono obszaru i wybicie dołków listopadowych, które znajdują się na 3,74-3,73 zł.

Kurs euro (EUR/PLN) walczy z 4,28 zł

W opozycji do osłabienia dolara, stoi kurs euro, który we wtorek odbijał od dwutygodniowych minimów i utrzymuje się cały czas nad poziomem 4,28 zł. Co prawda środa przynosi kolejną falę aprecjacji złotówki, należy jednak zauważyć, że praktycznie od ponad miesiąca kurs EUR/PLN nie ulega większym zmianom (zaznaczona na zielono strefa przebiega w obszarze niespełna 3 groszy).

kurs euro EUR PLN 19 grudnia

Kurs franka (CHF/PLN) osuwa się trzecią sesję z rzędu

Frank szwajcarski podobnie jak dolar osuwa się trzecią sesję z rzędu i powraca do zakresu impasu cenowego pod 3,80 zł. Notowania chwilowo wybijały dopinającą je ośmiogroszową klamrę, ponownie jednak znajdują się w jej zasięgu.

kurs franka CHF PLN 19 grudnia

Kurs franka w tym momencie powinien kierować się w kierunku 3,74-3,73 zł, najpierw niezbędne będzie jednak pokonanie poziomu 3,77 zł. Jeżeli cena powróci nad czerwony obszar, wtedy scenariusz zostanie zanegowany i CHF/PLN może zyskiwać – nawet w kierunku 3,86 zł.

Kurs funta (GBP/PLN) z sygnałem dalszych spadków?

Wtorkowa sesja dla kursu funta okazała się prawdziwą karuzelą, zarówno wobec złotówki, jak i głównych walut. W efekcie na wykresie GBP/PLN pojawił się sygnał sprzedażowy, który w ostatnim miesiąc obserwowany był już trzykrotnie (zaznaczenie na zielono) i dwa razy przynosił rzeczywiste spadki. Czy tym razem będzie podobnie?

kurs funta GBP PLN 19 grudnia

Potwierdzeniem chęci deprecjacji byłoby wybicie poziomu 4,75 zł i zejście do minimów na 4,72 zł.

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here