Naga MarketsDokładnie dwa miesiące temu, 29 kwietnia 2020 r. uruchomiona została Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju (PFR) dla mikro, małych i średnich firm. W tym czasie 335 tys. firm złożyło wnioski a subwencję finalnie otrzymało już 291 tys. tj. 87% z nich. W przypadku mikrofirm wypłacona została kwota 15,9 mld zł z dostępnej puli 25 mld zł, a w przypadku MSP 37,5 mld z dostępnych 50 mld zł.

  • Z Tarczy Finansowej PFR skorzystało już 291 tys. firm
  • PFR zapewnia, że środków wystarczy dla wszystkich

Wnioski o subwencję można składać do końca lipca

Istotą Tarczy Finansowej PFR jest to, że skorzystanie z subwencji odbywa się szybko (w ciągu 1-2 dni) i nie wymaga od przedsiębiorców dodatkowych zaświadczeń ani załączników. Weryfikacja uprawnień przedsiębiorców oraz ich statusu jest przeprowadzana automatycznie za pomocą rejestrów publicznych – deklaracji VAT, danych z ZUS oraz z uwzględnieniem dostępnych dokumentów księgowych.

Te artykuły również Cię zainteresują
PFR zwraca jednak uwagę, że mogą zdarzyć się jednak sytuacje, w których z powodu specyficznej sytuacji danej firmy nie można pozyskać danych o jej faktycznej sytuacji z rejestrów publicznych. Mogło się również zdarzyć, że przedsiębiorca popełnił niezamierzony błąd podczas wypełniania formularza. W takich przypadkach może on skorzystać z uruchomionej przez banki o PFR procedury wyjaśniającej. Skorzystało już z niej blisko 1000 przedsiębiorstw, a kolejne sprawy są rozpatrywane.

Polski Fundusz Rozwoju przypomina, że nowe wnioski o subwencję będą przyjmowane do końca lipca 2020 r. Wskazuje on przy tym, że analiza dotychczasowej dynamiki dystrybucji środków w ramach Tarczy pozwala z bardzo dużym prawdopodobieństwem, niemal pewnością, przewidywać, że środków z Tarczy Finansowej PFR wystarczy dla wszystkich firm, które ucierpiały w wyniku pandemii COVID-19 i spełniają warunki otrzymania subwencji opisane w Regulaminie. 

Autor poleca również: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułBitcoin za niemal 400 tys. USD w 2030 roku, a w tym roku BTC po 19 tys. USD, szacują badacze
Następny artykułS&P 500 futures tracą ponad 2% na początku tygodnia, ropa również w dół
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here