Naga MarketsŚroda na rynkach w Stanach Zjednoczonych to kolejny dzień, który nie zakończył się tak jak oczekiwali posiadacze długich pozycji. Traciły wszystkie główne amerykańskie indeksy, a najlepiej widoczne jest to na NASDAQ i S&P500.

O godzinie 14.15 poznaliśmy raport ADP, który obrazuje zmiany a rynku pracy. Odczyt dotyczący kwietnia wyniósł 169 tys. wobec oczekiwań na poziomie 200 tys. Po tych danych doszło do kolejnej fali osłabienia się amerykańskiego dolara. Później poznaliśmy jeszcze informacje o zapasie ropy naftowej, które wyniosły 487 mln baryłek. Poprzedni odczyt był na nieznacznie wyższych poziomach. Po danych cena ropy zaczęła spadać.

• Dow Jones: -0,48%
• S&P500: -0,45%
• NASDAQ: -0,43%

Podobnie jak na wykresie NASDAQ, tak i na S&P500 można narysować RGR z przebitą już linią szyi. Taki układ doprowadza do wniosku, że możemy się spodziewać większej przeceny.

S&P500 - wykres D1
S&P500 – wykres D1

Wśród obserwowanych przeze mnie spółek dobrze poradziło sobie YAHOO! Walor drożał o 0,87% odreagowując w ten sposób ostatnie mocne spadki. Narzekać nie powinni też akcjonariusze FACEBOOKA, który zgodnie z tym co pisałem w przed sesyjnej analizie, rósł odbijając się od strefy wsparcia. Ostateczny wynik osiągnięty przez właściciela największego portalu społecznościowego na świecie to wzrost o 0,7%. Dobrze poradziły sobie też walory ALTRIA GROUP, które nie tracą w ostatnich dniach mimo gorszego sentymentu rynkowego. Spółka zyskała wczoraj 0,66%.

MICROSOFT - wykres D1
MICROSOFT – wykres D1

Do najbardziej przecenionych walorów środowej sesji zalicza się na pewno MICROSOFT, w przypadku którego już od kilku dni było widać presję podaży. Ostatecznie stracił 2,77% i dotarł w okolice luki cenowej z 24 kwietnia. Nienajlepiej poradził sobie też HEWLETT-PACKARD, który został przeceniony o 1,99%. Spadki w tym przypadku są prawdopodobnie efektem nieudanego ataku na kluczowy w średnim terminie opór, o którym pisałem kilka dni temu. Negatywnie wyróżniały się też walory PFIZERA, które oddały 1,93% swojej wartości.


Wszystkie opisane w materiale walory znajdują się w ofercie brokera ACFX, a analizy przygotowywane są przy użyciu programu dostępnego po założeniu darmowego konta demo. Natomiast po założeniu konta rzeczywistego możemy liczyć na 30% bonusu!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here