Naga MarketsŚroda na Wall Street przyniosła dalsze umocnienie indeksów. Byki jednak nie doprowadziły do przełomu, na który niewątpliwie liczyły i chociaż sytuacja na amerykańskich indeksach wygląda dla nich dobrze to niedźwiedzie w dalszym ciągu mogą pokusić się o wyprowadzenie skutecznej kontry.

• Dow Jones: +0,49%
• S&P500: +0,51%
• NASDAQ: +0,42%

Dzięki wczorajszemu wzmocnieniu indeks S&P500 znalazł się dokładnie na omawianym w ostatnim czasie oporze i nawet najmniejszy ruch w górę będzie generował sygnał kupna.

S&P500 - wykres D1
S&P500 – wykres D1

Zarówno listę najmocniejszych jak i najsłabszych spółek otwierają firmy przedstawiające swoje raporty z działalności za pierwszy kwartał 2015 roku przed środową sesją. Najwięcej na długich pozycjach zarobić dał MCDONADL’S, rosnący o 3,13%. Spółka drożała mimo, iż zysk na akcję nie przekroczył poziomu oczekiwanego i wyniósł 1,01 USD, czyli 0,05 USD poniżej poziomów prognozowanych. Zupełnie odwrotną sytuację mamy w przypadku BOEINGA, którego zyski przekroczyły poziomy oczekiwane i wyniosły 1,97 USD na akcję, a spółka została przeceniona o 1,45% i była najsłabszym walorem z obserwowanych przeze mnie.

Pomijając spółki przedstawiające wyniki finansowe, podczas wczorajszej sesji zwrócić uwagę należało na AMERICAN EXPRESS drożejący o 1,46%. Spółka w ten sposób przypieczętowała udaną obronę wsparcia.

AMERICAN EXPRESS - wykres H1
AMERICAN EXPRESS – wykres H1

Innym dobrze radzącym sobie walorem było APPLE, którego akcje zdrożały o 1,35%. Dobrze poradziła sobie również COCA-COLA, która także prezentowała przed wczorajszą sesją wyniki finansowe. Ostatecznie ten producent napojów bezalkoholowych zdrożał o 1,23%.

Oprócz BOEINGA słabą sesję zaliczyło też YAHOO!. I w tym wypadku na wynik notowań miał wpływ raport finansowy. Ostatecznie inwestorzy przecenili spółkę o 1,15%.


Wszystkie opisane w materiale walory znajdują się w ofercie brokera ACFX, a analizy przygotowywane są przy użyciu programu dostępnego po założeniu darmowego konta demo. Natomiast po założeniu konta rzeczywistego możemy liczyć na 30% bonusu!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here