Naga MarketsŚroda na Wall Steet to nareszcie atak popytu na kluczowe w średnim terminie opory, które były jak dotąd barierą nie do pokonania. Co prawda byki nie mogą na swoje konto zapisać pełnego sukcesu, jednak jeszcze nigdy wcześniej nie udało się choćby naruszyć tego oporu – nigdy do wczoraj.

• Dow Jones: +0,42%
• S&P500: +0,51%
• NASDAQ: +0,68%

Wszystkie główne amerykańskie indeksy znalazły znajdowały się przez całą sesję na plusie, a jedyne do czego można się przyczepić to fakt, że nie udało się postawić kropki nad „i”. Zakończenie dnia na sesyjnych maksimach byłoby niewątpliwie taką wisienką na torcie podsumowującą wczorajszy atak.

Najważniejszymi amerykańskimi danymi jakie poznaliśmy w środę był raport o stanie zapasów ropy Crude. Wynik mocno zbliżony do poprzedniego odczytu pozwolił zwiększyć tempo wzrostów cen surowca.

DOW JONES - wykres D1
DOW JONES – wykres D1

Najlepiej zachowującą się spółką z obserwowanych przeze mnie był INTEL. W jednej z przed sesyjnych analiz wskazywałem tego producenta m.in. procesorów jako walor gotowy do silniejszych niż rynek wzrostów. Ostatecznie spółka zdrożała o 4,26%. Bardzo dobrze radził sobie też CATERPILLAR. W tym przypadku cena po wykonaniu ruchu powrotnego do linii wsparcia na poziomie 81,90 USD wykonała dynamiczne odbicie w kierunku północnym. Kolejną dobrą sesję mają za sobą akcjonariusze JP MORGAN. Ten przedstawiciel sektora finansowego do wcześniejszych wzrostów dorzucił wczoraj 1,86% i oczywiście znalazł się na nowych maksimach hossy.

CATERPILLAR - wykres H4
CATERPILLAR – wykres H4

Najsłabiej z obserwowanych przeze mnie spółek spisał się MC DONALD’S. Walor tracił 1,17%. Na jego wykresie widać, że stroną rozdającą aktualnie karty jest podaż. Stosunkowo dużo straciła też ALTRIA GROUP, którą inwestorzy przecenili o 0,98%. Z wzrostów nie korzystały też FACEBOOK i GENERAL ELECTRIC, tracąc solidarnie po 0,97%.

Byki niewątpliwie liczą, że w dniu dzisiejszym uda im się już w sposób przekonujący pokonać omawiane na początku opory i zakończyć trwającą bardzo długo korektę.


Wszystkie opisane w materiale walory znajdują się w ofercie brokera ACFX, a analizy przygotowywane są przy użyciu programu dostępnego po założeniu darmowego konta demo. Natomiast po założeniu konta rzeczywistego możemy liczyć na 30% bonusu!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here