Naga MarketsŚroda na rynkach giełdowych w Stanach Zjednoczonych nie była zbyt porywająca. Wszystkie główne indeksy prawie przez całą sesję poruszały się w rejonie poziomów neutralnych. Lokalne maksima zostały wyznaczone w pierwszej godzinie sesji. Amerykański dolar w dalszym ciągu miał tendencję do osłabiania się, a kurs EURUSD na zamknięciu wczorajszej sesji przekroczył poziom 1,13.

O godzinie 14.30 na rynek napłynęły dane o sprzedaży detalicznej w kwietniu, która nie zmieniła swojego poziomu, wobec prognoz na poziomie +0,3% m/m. Dwie godziny później poznaliśmy informacje o zapasach ropy naftowej, które nieznacznie spadły i ostatnio wyniosły 484.8 mln.

• Dow Jones: -0,04%
• S&P500: -0,03%
• NASDAQ: +0,11%

DOW JONES - wykres D1
DOW JONES – wykres D1

Jedną z najmocniejszych spółek notowanych na amerykańskich parkietach był HONEYWELL, który zdrożał o 2,08%. Bardzo dobrą sesję ma za sobą też YAHOO!, o którym pisałem przed wczorajszą sesją. Walor wybił się górą z formacji przypominającej trójkąt i wzrósł o 1,28%. Dobry dzień zaliczył wreszcie FACEBOOK, który zdrożał o 1,27%. Nie zmieniło to jednak w sposób znaczący jego sytuacji technicznej. Nieźle poradził sobie też INTEL, a jego wartość wzrosła o 1,21%.

HONEYWELL - wykres D1
HONEYWELL – wykres D1

Do najsłabszych spółek notowanych na giełdach w USA należał DUPONT, który został przeceniony o 6,76%. Nienajlepiej poradził sobie też HOME DEPONT, tracący 1,18%. Powodów do zadowolenia nie mają też akcjonariusze WALMART, którzy stracili 1,01%. Słabo spisał się również PFIZER, który został przeceniony o 0,74%.


Wszystkie opisane w materiale walory znajdują się w ofercie brokera ACFX, a analizy przygotowywane są przy użyciu programu dostępnego po założeniu darmowego konta demo. Natomiast po założeniu konta rzeczywistego możemy liczyć na 30% bonusu!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here