Naga MarketsŚroda na giełdach przy Wall Street przyniosła podobne rozstrzygnięcia jak na parkietach w Europie Zachodniej. Jedynie skala spadków była mniejsza. W ostatnim czasie widać, że ponownie to rynek za oceanem stał się mocniejszy np. od niemieckiego DAXa.

Wczoraj o godzinie 14.30 poznaliśmy annualizowany odczyt PKB w pierwszym kwartale w USA, który okazał się negatywnym zaskoczeniem i wyniósł w zaledwie +0,2%. Później przedstawione zostały dane o tygodniowej zmianie zapasów ropy naftowej. Otrzymaliśmy informację o kolejnym wzroście zapasów, jednak był on niższy od przewidywań. W efekcie cena kontraktów na ropę wzrosła.

• Dow Jones: -0,41%
• S&P500: -0,37%
• NASDAQ: -0,63%

S&P500 jako jedyny z głównych indeksów udanie obronił się przed spadkiem poniżej wsparcia.

S&P500 - wykres D1
S&P500 – wykres D1

Najmocniejszą spółką spośród obserwowanych przeze mnie był CATERPILLAR. Wybicie, które omawiałem w wtorek przed sesją było kontynuowane, co doprowadziło do wzrostów o 1,51%. Taki rezultat notowań zauważalny jest szczególnie na tle słabszego rynku. Bardzo dobrze poradził sobie też CITIGROUP, który drożał o 1,4%. Od wsparcia po wykonaniu ruchu powrotnego odbił się też JP MORGAN. Przedstawiciel branży finansowej urósł ostatecznie 1,34%.

JP MORGAN - wykres H4
JP MORGAN – wykres H4

Najsłabszą z omawianych przeze mnie spółek była w środę ALTRIA GROUP. Walor mocno spadał po utracie czytelnego wsparcia, które stanowiło barierę od 10 kwietnia. Ostateczna strata akcjonariuszy ALTRIA GROUP wyniosła 2,92%. Nienajlepiej poradziło sobie też YAHOO!, które zostało przecenione o 2,39%. Również akcjonariusze HOME DEPONT nie będą dobrze wspominać środowej sesji na Wall Street. Spółka straciła 1,69% swojej wartości.


Wszystkie opisane w materiale walory znajdują się w ofercie brokera ACFX, a analizy przygotowywane są przy użyciu programu dostępnego po założeniu darmowego konta demo. Natomiast po założeniu konta rzeczywistego możemy liczyć na 30% bonusu!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here