Naga MarketsKurs dolara (USD/PLN) wzrasta w środę. Kurs złotego może stracić na początku lipcaŚroda przynosi odbicie dolara na szerokim rynku przy jednoczesnym schłodzeniu nastrojów na rynkach akcji. Co dalej z kursem złotego, euro, funta i franka? Czego oczekiwać wraz z końcem miesiąca, kwartału i półrocza? Zapraszamy na kolejny odcinek Świata walut Marka Rogalskiego – głównego analityka walutowego Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska. Jest to program z którego dowiesz się o wszystkich najważniejszych wydarzeniach, które miały wpływ na rynek walut, a także poznasz najaktualniejsze dane. Wejdź i dowiedz się co się dzieje w Świecie Walut aby być na bieżąco!

  • Niepokojące dane nt. dynamiki zakażeń COVID-19 w USA
  • Na razie niewiele mówi się o ryzyku przywrócenia obostrzeń
  • Spadki S&P 500 mogą przywrócić siłę dolara

S&P 500 buduje strukturę pod kolejną falę spadkową?

Pretekstem do umocnienia „greenbacka” są dalsze niepokojące dane nt. dynamiki zakażeń COVID-19 w USA, ale i też pojawiania się nowych ognisk zakażeń w innych krajach (duży przyrost odnotowano w japońskim Tokio).

Te artykuły również Cię zainteresują
Oczywiście nadal kluczowa jest postawa decydentów – szefujący amerykańskiemu Narodowemu Centrum Chorób Zakaźnych (NIH) dr. Fauci wyraził wprawdzie zaniepokojenie szybką dynamiką rozprzestrzeniania się koronawirusa w niektórych stanach, ale natychmiast dodał, że jest “ostrożnym optymistą”, co do szans na pozyskanie szczepionki już na początku 2021 r. Nadal niewiele mówi się o ryzyku przywrócenia obostrzeń, ale być może jest to już kwestia czasu – według lokalnej administracji w Houston w Teksasie przy takim tempie zakażeń liczba miejsc w szpitalach może zapełnić się w ciągu 11 dni – powiedział analityk BOŚ.

Z pozostałych informacji warto zwrócić uwagę na doniesienia po posiedzeniu RBNZ. Bank centralny Nowej Zelandii nie zmienił parametrów polityki monetarnej (jak oczekiwano), ale wyraził gotowość do zwiększenia skali luzowania (w temacie programu skupu aktywów, którego skala wynosi obecnie 60 mld NZD). To zaszkodziło notowaniom dolara nowozelandzkiego.

Indeks S&P 500 wygląda jakby rozpoczął budowę struktury pod kolejną falę spadkową. W takim układzie indeks dolara próbuje odbijać, jednak trochę czasu może potrwać zanim wyrysuje się silna, wzrostowa świeca sygnalizująca wybicie. Para USD/PLN znajduje się pod oporem 3,9540 – 3,96, który być może póki co nie zostanie naruszony. Spadki mogą sięgnąć okolic 3,90 i wraz z początkiem lipca może pojawić się kolejna fala wzrostowa – dodał.

Comparic24.TV to telewizja internetowa prowadzona przez redaktorów portalu Comparic.pl Z warszawskiego studia nadajemy codziennie, przygotowując inwestorów detalicznych do kolejnej sesji już od 08:00. Dołącz do naszej społeczności już teraz i śledź transmisje na żywo między innymi na Facebooku! Subskrybuj również kanał YouTube, aby zapoznać się z najciekawszymi materiałami!

Zobacz również inne audycje:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here