Naga Marketsbyk patrzący w wykresyŚrodowa sesja na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) właśnie dobiegła końca. Jak się okazuje, pomimo porannych spadków, wszystkie główne indeksy zakończyły sesję powyżej poziomu otwarcia. Indeks WIG20, w skład którego wchodzi 20 największych spółek akcyjnych notowanych na warszawskim parkiecie wzrósł dziś ostatecznie o 0,77% tym samym odbijając się od lokalnego dołka wyznaczonego w połowie czerwca.

  • WIG20 ponownie na zielono
  • KGHM, PLAY i CDR największymi wygranymi środy
  • Aż 184 spółek na GPW kończy sesje na plusie

Optymizm na GPW. Polski parkiet cały na zielono

Środowa sesja na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie zakończyła się lekko pozytywnym akcentem mimo porannych spadków. 12 spółek z WIG20 zakończyło dzień na plusie, co pozwoliło całemu indeksowi na wzrost o 0,77%. Wolumen na całym GPW wyniósł ponad 64 mln, przy całkowitym obrocie przekraczającym 800 mln zł. Aż 184 spółek zakończyło dzień powyżej ceny otwarcia (47,5%), a 150 odnotowało spadek (38,8%). Z kolei 53 z nich zamknęło się na poziomie otwarcia.

Najchętniej handlowanymi spółkami były CD Projekt, PKO BP oraz KGHM. Najmocniej rosła dziś spółka KGHM (WIG20)(+2,27%) oraz MLSYSTEM (+35,50%), a silniej spadała firma Cyfrowy Polsat (WIG20)(-1,83%) oraz PBG (-37,27%).

WIG20 utrzymuje szanse na dalsze wzrosty

Spoglądając na notowania indeksu WIG20 można zaobserwować, iż dzisiejsza sesja była „jedną z wielu”. Środa charakteryzowała się niską zmiennością, spadkiem w godzinach przedpołudniowych, a następnie silnym wzrostem pod koniec sesji, który ostatecznie pozwolił na zamknięcie indeksu powyżej ceny otwarcia na poziomie 1772.

Kurs WIG20 na interwale dziennym, tradingview
Kurs WIG20 na interwale dziennym, tradingview

Tym samym kupujący bronią ważnego wsparcia 1765, a jego utrzymanie wspiera scenariusz wzrostowy z celem na poziom 1913 (szczyt z marca 2020 roku). Z drugiej strony spadek poniżej dołka z 15 czerwca 1735 otworzy drogę do starej strefy konsolidacji 1545 – 1673.

KGHM wzrasta w środę ponad 2%

Jednym z głównych zwycięzców dzisiejszej sesji jest spółka KGHM z wzrostem na poziomie 2,27%. Kurs spółki kontynuuje systematyczne umocnienie, a dzisiejsze zamknięcie przy poziomie 93 zł za akcję zwiększa szansę na test psychologicznego poziomu 100 zł w najbliższym czasie. Trwałe pokonanie tej bariery będzie oznaczało powrót do trendu wzrostowego.

Kurs KGHM na interwale dziennym, tradingview
Kurs KGHM na interwale dziennym, tradingview

Tymczasem sprzedaż miedzi w grupie KGHM w maju 2020 roku wyniosła 61,8 tys. ton i była niższa o 3 proc. niż przed rokiem. Produkcja miedzi płatnej w grupie wyniosła w maju 60 tys. ton, co również oznacza spadek o 3 proc. rdr.

KGHM podał również, że spadek produkcji w ujęciu rdr dotyczył przede wszystkim KGHM Polska Miedź, ze względu na niższy przerób rudy o mniejszej zawartości miedzi, ograniczoną podaż złomów i gromadzenie zapasów anod przed remontem postojowym w Hucie Miedzi “Głogów I” planowanym w trzecim kwartale.

CCC jednym z największych przegranych sesji na WIG20

Z kolei obok Cyfrowego Polsatu, którego akcje spadły dziś o 1,83%, jednym z głównych przegranych sesji na WIG20 okazała się spółka CCC, która ostatecznie zamknęła się spadkiem o -1,14%. Tym samym kurs kontynuuje poruszanie się w wąskim kanale spadkowym, co może sugerować odbicie w najbliższym czasie. Akcje zamknęły się dziś w okolicach poziomu wsparcia 56,80 zł, co dodatkowo wspiera scenariusz wzrostowy. Jednak do jego realizacji konieczne będzie trwale przebicie oporu 67,50 zł.

Kurs CCC na interwale dziennym, tradingview
Kurs CCC na interwale dziennym, tradingview

Z końcem czerwca minie rok od uruchomienia sklepu internetowego CCC. W tym czasie sklep zrealizował ponad 1,5 mln zamówień, odnotowuje poziom 13,5 mln wizyt klientów miesięcznie i jest dostępny na pięciu rynkach zagranicznych poza Polską (Słowacja, Czechy, Rumunia, Węgry, Austria).

Platforma ccc.eu jest częścią omnichannelowego modelu sprzedaży CCC, stanowiącego jeden z podstawowych filarów strategii biznesowej GO.22. Witryna jest ważnym punktem styku z klientami i wpływa na ich zaangażowanie i lojalność wobec marki. Oferuje wygodne, szybkie zakupy online, jak również takie funkcjonalności dodatkowe jak sprawdzenie dostępności danego modelu obuwia i jego rezerwację w sklepie czy też sprawdzenie rekomendacji co do właściwego rozmiaru (esize.me) – czytamy w komunikacie.

Zobacz również inne wiadomości dot. GPW:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here