Naga MarketsGPW sesja z dzwonkiemŚrodowa sesja na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) właśnie dobiegła końca. Jak się okazuje, mimo zachęcającej świecy w poniedziałek notowania głównego indeksu ponownie zamykają się poniżej kluczowego poziomu. Indeks WIG20, w skład którego wchodzi 20 największych spółek akcyjnych notowanych na warszawskim parkiecie wzrósł dziś bowiem o 0,30% tym samym kończąc sesję na poziomie 1986 pkt.

  • WIG20 ponownie poniżej 2000 punktów
  • JSW, ALR, CCC i CDR największymi wygranymi środy
  • Ponad 170 spółek na GPW kończy sesje na plusie

Niejasna sytuacja na GPW. Chwila przestoju na polskim parkiecie

Środowa sesja na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie zakończyła się lekko pozytywnym akcentem. 12 spółek z WIG20 zakończyło dzień na plusie, co pozwoliło całemu indeksowi na wzrost o 0,30%. Wolumen na całym GPW wyniósł ponad 69 mln, przy całkowitym obrocie przekraczającym 1,3 mld zł. 176 spółek zakończyło dzień wyżej (44,1%), a 165 odnotowało spadek (41,4%). Z kolei 58 z nich zamknęło się na poziomie otwarcia.

Te artykuły również Cię zainteresują
Najchętniej handlowanymi spółkami były CD Projekt, KGHM oraz PKO BP. Najmocniej rosła dziś spółka JSW (WIG20)(+5,74%) oraz Sernius (+30,18%), a silniej spadała firma Allegro (WIG20)(-1,80%) oraz Atlantis (-18,80%).

WIG20 drugą sesję z rzędu poniżej 2000 punktów

Spoglądając na notowania indeksu WIG20 można zaobserwować, iż dzisiejsza sesja nie przyniosła żadnego rozstrzygnięcia. Tym samym główny polski indeks zamknął się na poziomie 1986 oscylując na tegorocznych minimach. Mimo spadku presji na dalszy wzrost, indeks utrzymuje się w pozytywnej sekwencji dopóki oscyluje nad strefą wsparcia 1884 – 1913.

Kurs WIG20 na interwale dziennym, tradingview
Kurs WIG20 na interwale dziennym, tradingview

Z drugiej strony dopiero ponowny wzrost powyżej psychologicznego poziomu 2000 otworzyłoby drogę do tegorocznego szczytu 2100 z celem na maksimum z 2020 roku w okolicach 2200.

JSW wzrasta w środę ponad 5%

Jednym z głównych zwycięzców dzisiejszej sesji jest spółka JSW, której akcje odnotowały wzrost o 5,74%. Aktywa charakteryzują się wysoką zmiennością po tym jak w poniedziałek wystrzeliły o niemal 19% ostatecznie wyrysowując nowy tegoroczny szczyt na poziomie 37,40 w dniu wczorajszym. Tymczasem trwałe pokonanie ww. poziomu umożliwiłoby test okrągłego oporu 50,0.  Z kolei główny poziom wsparcia znajduje się w okolicach 30,0.

Kurs JSW na interwale dziennym, tradingview
Kurs JSW na interwale dziennym, tradingview

Tymczasem rada nadzorcza Jastrzębskiej Spółki Węglowej (JSW) ogłosiła postępowanie kwalifikacyjne na stanowisko prezesa w ramach zarządu dziesiątej kadencji. Rozmowy kwalifikacyjne zaplanowano na 5 lutego.

Pisemne zgłoszenia kandydatów / kandydatek należy złożyć w zaklejonej kopercie w terminie do dnia 29.01.2021 r. do godz. 10.00 – czytamy w ogłoszeniu.

Rada nadzorcza JSW odwołała wczoraj z funkcji prezesa Włodzimierza Hereźniaka i powierzyła Arturowi Dyczce pełnienie obowiązków prezesa.

Allegro największym przegranym sesji na WIG20

Z kolei głównym przegranym sesji na WIG20 okazała się spółka Allegro, która ostatecznie zamknęła się spadkiem o -1,80%. Kurs systematycznie spada od początku nowego roku i ponownie znalazł się niedaleko lokalnego wsparcia 70,0, którego przebicie otworzyłoby drogę do listopadowego minimum 65,30 z celem na historyczny dołek 60,0.

Kurs Allegro na interwale dziennym, tradingview
Kurs Allegro na interwale dziennym, tradingview

Jednocześnie grupa Allegro planuje zatrudnić w tym roku do 950 osób, poinformował Marcin Gruszka z biura prasowego firmy. Allegro planuje także zmienić siedzibę – w II kw. 2021 r. ma zostać otwarty biurowiec w Poznaniu, w którym Allegro będzie najemcą (z 26 tys. m2 powierzchni biurowej brutto), jak podała firma doradcza Cresa, która reprezentuje najemcę.

W tym roku @Allegro_Group planuje zatrudnić nawet 950 osób. Ja tylko powiem, że warto, bo to niezwykle ciekawa firma rozwijająca się w ultra tempie, dlatego #dobrzetubyć – napisał Gruszka na swoim profilu na Twitterze.

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here