Naga MarketsŚrodowa sesja na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) właśnie dobiegła końca. Jak się okazuje, poniedziałkowy impuls wzrostowy okazał się kluczowym wsparciem w środku tygodnia, co pozwoliło wyciągnąć sesję na plus po porannym spadku. Indeks WIG20, w skład którego wchodzi 20 największych spółek akcyjnych notowanych na warszawskim parkiecie wzrósł dziś bowiem o 0,07% tym samym kończąc sesje na lokalnym oporze.

  • WIG20 broni się przed spadkami. Indeks nieznacznie na plusie
  • Alior, PGNiG, KGHM i Tauron największymi wygranymi środy
  • Ponad 140 spółek na GPW kończy sesje na plusie

Lekki optymizm na GPW. Kupujący wyciągają sesję pod koniec dnia

Środowa sesja na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie zakończyła się lekko pozytywnym akcentem. 10 spółek z WIG20 zakończyło dzień na plusie, co pozwoliło całemu indeksowi na wzrost o symboliczne 0,07%. Wolumen na całym GPW wyniósł ponad 41 mln, przy całkowitym obrocie przekraczającym 935 mln zł. 141 spółek zakończyło dzień wyżej (37,5%), a 176 odnotowało spadek (46,8%). Z kolei 59 z nich zamknęło się na poziomie otwarcia.

Najchętniej handlowanymi spółkami były CD Projekt, Play i KGHM. Najmocniej rosła dziś spółka Alior (WIG20)(+3,84%) oraz Sanwil (+20,98%), a silniej spadała firma CCC (WIG20)(-3,61%) oraz INC (-5,42%).

WIG20 minimalnie na plusie. Szansa na dalsze wzrosty

Spoglądając na notowania indeksu WIG20 można zaobserwować, iż dzisiejsza sesja zdołała wyjść na plus głównie dzięki wsparciu impulsu wzrostowego z poniedziałku. Tym samym kurs zamknął się ponownie na poziomie oporu 1738 i dopiero jego trwałe przebicie umożliwi na silniejsze odreagowanie ze strony kupujących. Scenariusz wzrostowy wspierany jest również przez zeszłotygodniowe wybicie górą z kanału spadkowego. Z drugiej strony główny poziom wsparcia znajduje się na poziomie 1673.

Kurs WIG20 na interwale dziennym, tradingview
Kurs WIG20 na interwale dziennym, tradingview

Alior Bank wzrasta w środę ponad 3%

Jednym z głównych zwycięzców dzisiejszej sesji jest spółka Alior Bank, która odnotowała wzrost rzędu 3,84%. Jednocześnie jest to czwarta sesja wzrostowa z rzędu i wiele wskazuje na to, iż kupujący mają otwartą drogę do lokalnego poziomu oporu 17,16 z celem na lipcowy szczyt 17,85. Z kolei lokalne wsparcie stanowi poziom 13,86 i dopiero spadek poniżej będzie oznaczał wyhamowanie presji kupujących.

Kurs Alior Banku na interwale dziennym, tradingview
Kurs Alior Banku na interwale dziennym, tradingview

Tymczasem Alior Bank umożliwił klientom biznesowym podpisywanie w oddziałach banku umów o zarządzanie pracowniczym planem kapitałowym (PPK) z funduszem TFI PZU – PPK inPZU SFIO. Jest to możliwe dzięki strategicznemu partnerstwu w ramach Grupy PZU.

Utworzenie PPK jest obowiązkowe dla pracodawców, którzy zatrudniają co najmniej jedną osobę podlegającą obowiązkowym ubezpieczeniom emerytalnym i rentowym. Alior Bank umożliwia przedsiębiorcom zawarcie umów o zarządzanie PPK w swoich oddziałach, obsługujących klientów biznesowych. Dzięki oferowanym rozwiązaniom w zakresie prowadzenia PPK klienci banku otrzymają pomoc nie tylko przy wprowadzaniu, ale i bieżącej obsłudze PPK. Do tej pory umowy z funduszem zarządzanym przez TFI PZU podpisało ponad 10,5 tys. pracodawców.

CCC największym przegranym sesji na WIG20

Z kolei głównym przegranym sesji na WIG20 okazała się spółka CCC, która ostatecznie zamknęła się spadkiem o -3,61%. Jest to również trzecia spadkowa sesja z rzędu po tym jak kurs zanotował silny impuls wzrostowy w zeszłym tygodniu z okolic 43,50 aż do 58,6. Warto zwrócić uwagę, iż dzisiaj kurs zatrzymał się na ważnym poziomie wsparcia wynikającym z konfluencji okrągłego poziomu 50,0 oraz lokalnego dołka z września. Jest to niewątpliwie kluczowa zapora i dopóki kurs utrzymuje się powyżej dopóty scenariusz wzrostowy pozostaje w grze.

Kurs CCC na interwale dziennym, tradingview
Kurs CCC na interwale dziennym, tradingview

Jednocześnie  CCC będzie walczyć o utrzymanie dodatniej dynamiki przychodów w IV kwartale. Spółka monitoruje sytuację epidemiologiczną, chce być przygotowana na każdy wariant rozwoju pandemii.

Będziemy walczyć, by utrzymać dodatnie dynamiki przychodów w IV kwartale – powiedział Marcin Czyczerski, prezes CCC, na konferencji prasowej.

Przedstawiciele grupy zapewnili, że CCC jest dobrze przygotowane na czwarty kwartał.

Wszystkie produkty są na miejscu, rozliczone, zapłacone. Czekamy aż je zmonetyzujemy na dobrych marżach – powiedział Dariusz Miłek, założyciel i przewodniczący rady nadzorczej CCC.

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here