Naga MarketsŚroda na GPW: Kontynuacja wzrostów na WIG20. Liderami KGHM, PGNiG i LOTOSŚrodowa sesja na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) właśnie dobiegła końca. W związku z trwającą hossą u naszych zachodnich sąsiadów oraz zza oceanu, polska giełda radzi sobie stosunkowo dobrze. Choć to indeksów giełdowych na rynkach rozwiniętych nam sporo brakuje, to pozytywny sentyment przekłada się na wzrosty GPW w tym tygodniu. Indeks WIG20, w skład którego wchodzi 20 największych spółek akcyjnych notowanych na warszawskim parkiecie wzrósł dziś bowiem o 1,20% tym samym przedłużając impuls wzrostowy z początku tygodnia.

  • WIG20 wzrasta trzecią sesję z rzędu
  • KGHM, PGNiG i LOTOS największymi wygranymi środy
  • Aż 209 spółek na GPW kończy sesje na plusie

Szeroki optymizm dociera na GPW. Polski parkiet ponownie na zielono

Środowa sesja na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie zakończyła się znowu pozytywnym akcentem. Aż 15 spółek z WIG20 zakończyły dzień na plusie, co pozwoliło całemu indeksowi na wzrost o 1,20%. Wolumen na całym GPW wyniósł ponad 59 mln, przy całkowitym obrocie przekraczającym 1,05 mld zł. Aż 209 spółek zakończyło dzień wyżej (54,9%), a zaledwie 125 odnotowało spadek (32,8%). Z kolei 47 z nich zamknęło się na poziomie otwarcia.

Najchętniej handlowanymi spółkami były KGHM, CD Projekt oraz Pekao. Najmocniej rosła dziś spółka KGHM (WIG20)(+5,99%) oraz Stalprod (+25,80%), a silniej spadała firma Tauron (WIG20)(-2,38%) oraz Protektor (-5,88%).

WIG20 łapie wiatr w żagle. Polski indeks wraca na lokalne szczyty

Spoglądając na notowania indeksu WIG20 można zaobserwować, iż dzisiejsza sesja była kontynuacją silnego impulsu wzrostowego, który miał miejsce w poniedziałek. Tym samym indeks wzrósł w środę o 1,20 procent ponownie zbliżając się do lokalnej strefy oporu 1855-1884, której trwałe przebicie, a w konsekwencji poziomu 1913 otworzyłoby drogę do psychologicznej zapory 2000.

Kurs WIG20 na interwale dziennym, tradingview
Kurs WIG20 na interwale dziennym, tradingview

Z drugiej strony główna strefa wsparcia znajduje się w okolicach 1735-1760 i dopiero jej pokonanie wyhamuje presję kupujących, co oznaczałoby powrót do szerokiej konsolidacji cenowej.

KGHM wzrasta w środę niemal 6% pokonując ważny opór

Jednym z głównych zwycięzców dzisiejszej sesji jest spółka KGHM, która kontynuuje swoją pozytywną passę. Akcje spółki rosną nieprzerwanie od ośmiu tygodni, a dzisiejsza sesja doprowadziła do przebicia ważnego poziomu oporu 136,20, gdzie przebiegał szczyt z 2017 roku. Jego trwałe pokonanie otworzy drogę do historycznych poziomów w okolicach 200 zł za akcję. Z kolei najbliższe ważne wsparcie znajduje się dopiero w okolicach 112,50.

Kurs KGHM na interwale miesięcznym, tradingview
Kurs KGHM na interwale miesięcznym, tradingview

Od dłuższego czasu można odnieść wrażenie, że KGHM zdecydowanie chętniej reaguje na zmiany cen srebra, aniżeli konsolidującej się od 3 tygodni miedzi. Dzisiejszy wzrost oznacza, że byki zabierają się z przytupem za naruszenie kluczowej strefy oporowej

Tauron największym przegranym sesji na WIG20

Z kolei głównym przegranym sesji na WIG20 okazała się spółka Tauron, która ostatecznie zamknęła się spadkiem o -2,38% przedłużając słabość z zeszłego tygodnia. Tym samym notowania utknęły w wąskiej konsolidacji między poziomem wsparcia 2,28, a oporem 2,79. Dopiero trwałe wybicie w którąś ze stron zaowocuje utworzeniem silniejszego impulsu. Niewątpliwie po ostatnim silnym impulsie wzrostowym na akcjach Tauronu możemy doświadczyć przestoju, a w efekcie trendu bocznego.

Kurs Tauronu na interwale dziennym, tradingview
Kurs Tauronu na interwale dziennym, tradingview

Tymczasem spółka utworzy odpisy w segmentach wydobycia i wytwarzania oraz odpisy związane z wartością udziałów i aktywów spółki Tauron Ciepło. Łączna wartość odpisów w sprawozdaniu skonsolidowanym wyniesie ok. 1,03 mld zł. Odpisy w segmentach wydobycia i wytwarzanie obniżą zysk netto grupy o 184 mln zł.

Analizy spółki wykazały zmiany w zakresie wartości odzyskiwalnej aktywów trwałych w segmentach wydobycia i wytwarzanie, na co wpłynęły: zmiana założeń dotyczących kosztu kapitału dla aktywów węglowych oraz spadek marży na energii elektrycznej na skutek obniżenia ceny energii w jednostkach biomasowych.

Zobacz również inne wiadomości nt. GPW z dzisiaj:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here