Naga MarketsSymbol GPW na tle wykresuŚrodowa sesja na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) właśnie dobiegła końca. Jak się okazuje, ostatni powiew optymizmu na globalnych rynkach akcyjnych, który pomógł głównemu polskiemu indeksowi przebić barierę 2000 pkt, nieznacznie wyhamował. Indeks WIG20, w skład którego wchodzi 20 największych spółek akcyjnych notowanych na warszawskim parkiecie spadł dziś bowiem o -1,00% tym samym przedłużając impuls z początku tygodnia.

  • WIG20 zalicza czwartą z rzędu sesję spadkową
  • CCC, PKN, PZU i KGHM największymi wygranymi środy
  • Ponad 200 spółek na GPW kończy sesje na minusie

Wychłodzenie nastrojów na GPW. Polski parkiet cały na czerwono

Środowa sesja na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie zakończyła się lekko negatywnym akcentem. Aż 14 spółek z WIG20 zakończyło dzień na minusie, co sprawiło, że cały indeks spadł o równy 1,00%. Wolumen na całym GPW wyniósł ponad 79 mln, przy całkowitym obrocie przekraczającym 1,3 mld zł. 130 spółek zakończyło dzień wyżej (32,6%), a 219 odnotowało spadek (54,9%). Z kolei 50 z nich zamknęło się na poziomie otwarcia.

Te artykuły również Cię zainteresują
Najchętniej handlowanymi spółkami były CD Projekt, PGNiG i PKO BP. Najmocniej rosła dziś spółka PGNiG (WIG20)(+3,36%) oraz PBG (+33,33%), a silniej spadała firma CCC (WIG20)(-5,37%) oraz Sopharma (-10,48%).

WIG20 ulega korekcie. Główny indeks coraz bliżej 2000 pkt

Spoglądając na notowania indeksu WIG20 można zaobserwować, iż dzisiejsza sesja była kontynuacją impulsu spadkowego, który miał miejsce w zeszły piątek. Tym samym jest to czwarta spadkowa sesja z rzędu, a kurs jest coraz bliżej psychologicznego poziomu wsparcia 2000.

Kurs WIG20 na interwale dziennym, tradingview
Kurs WIG20 na interwale dziennym, tradingview

Mimo wszystko sentyment pozostaje pro-wzrostowy na zachodnich rynkach, a globalny apetyt na ryzyko powinien wspierać sytuację na GPW. Odbicie od ww. poziomu powinno umożliwić dalszy wzrost z celem na zeszłoroczne maksimum 2200. Z drugiej strony trwały spadek poniżej 2000 mógłby wyhamować obecny trend.

PGNiG wzrasta w środę ponad 3%. Akcje najwyżej od 1,5 roku

Jednym z głównych zwycięzców dzisiejszej sesji jest spółka PGNiG, której akcje wzrosły w środę o 3,36%. Tym samym kurs znalazł się na najwyższym poziomie od połowy kwietnia 2019 roku i ma otwartą drogę do szczytu z 2019 roku w okolicach 7,72. Z drugiej strony lokalne wsparcie stanowi okrągły poziom 6,00 oraz szczyty z połowy minionego roku 5,40.

Kurs PGNiG na interwale dziennym, tradingview
Kurs PGNiG na interwale dziennym, tradingview

Tymczasem analitycy DM BOŚ, w styczniowym raporcie miesięcznym, dodali akcje PGNiG i Mercora do listy polecanych długich pozycji. Z zestawienia usunięto Erbud.

– Skład naszego portfela w nadchodzącym miesiącu podlega niewielkim zmianom. W szczególności na listę długich pozycji dodajemy PGNiG i Mercor, natomiast usuwamy Erbud. W grupie podmiotów mogących zachować się gorzej od rynku nie wprowadzamy żadnych zmian – napisano.

CCC największym przegranym sesji na WIG20

Z kolei głównym przegranym sesji na WIG20 okazała się spółka CCC, która ostatecznie zamknęła się spadkiem o -5,37%.  Przecena trwa po tym jak notowania dotarły na początku roku do okrągłego poziomu 90,0. W środę kurs zamknął się na poziomie 77,20, nieco poniżej lokalnego wsparcia 77,62. W przypadku dalszej przeceny może dojść do testu okrągłego poziomu 70,0.

Kurs CCC na interwale dziennym, tradingview
Kurs CCC na interwale dziennym, tradingview

Jednocześnie CAPEX grupy CCC w 2021 r. może wynieść 200-250 mln zł – poinformował prezes Marcin Czyczerski. Pytany podczas wideokonferencji dla inwestorów o planowane wydatki inwestycyjne w 2021 roku, prezes odpowiedział: “Jesteśmy w trakcie przygotowywania budżetu na 2021 rok, bo nasz rok zacznie się 1 lutego. Zakładamy, że będzie to szacunkowo między 200 a 250 mln zł, z czego ok. 70-80 mln zł to CAPEX odtworzeniowy. Reszta w dużej mierze związana będzie z rozwojem e-commerce”.

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here