Naga Markets

Srebro z potencjałem zwyżki w długim terminie, twierdzi analitykCena srebra wyrażona w dolarach względem szczytów z 2011 roku spadła o 61%, natomiast od miejscowych maksimów z 2021 roku, o ponad 36%. W związku z tym, analityk rynku metali szlachetnych, David Morgan, dostrzega potencjał wzrostowy kursu srebra w kolejnych latach.

Srebro z długoterminowym potencjałem, uważa analityk

Cena srebra (srebro inwestycyjne) na rynku spot notowana jest obecnie w okolicach 19 dol. za uncję. Według Davida Morgan z The Morgan Report, w długim terminie może ona wzrosnąć.– Jeśli mamy długi horyzont czasowy, jak dziesięć lat lub więcej, nie mogę wymyślić czegoś, co byłoby lepsze niż inwestycja w srebro. Srebro w pewnym momencie zabłyśnie. Jednak prawdopodobnie będzie to zapędzenie rynku w “naturalny” róg… To znaczy taki, że przemysł pochłonie całe dostępne srebro i nic już nie zostanie. – zauważył David Morgan z The Morgan Report.

 

Kurs srebra spot. Źródło: tradingview.com

Morgan podkreślił, że srebro jest bardzo trudne do zastąpienia z uwagi na unikatowe właściwości.

– Nic nie odbija światła tak dobrze jak srebro i nic nie przewodzi prądu tak dobrze jak srebro. – zaznaczył Morgan. – Większość zastosowań srebra jest absolutnie niezbędna i niezastąpiona. Nie ma żadnego zamiennika.

W CFD na surowce możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż konto i zacznij trading.

CHCĘ HANDLOWAĆ W CFD NA SUROWCE

77% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Zastanów się, czy możesz sobie pozwolić na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

XTB

Srebro może potanieć w krótkim terminie

Jednak w krótkim terminie Christopher Lewis z FX Empire przewiduje zniżkę kursu srebra poniżej 18 dol. za uncję. Lewis mówi, że na rynku kontraktów terminowych na srebro jest luka i jego zdaniem zostanie ona wypełniona w najbliższym czasie.

– W tym momencie wygląda na to, że wypełnimy lukę raczej wkrótce, być może w dół do poziomu 18,50 dol. Jeśli przełamiemy ją poniżej tego miejsca, wtedy poziom 18 dol. również będzie ważny, ponieważ jest to duża, okrągła, psychologicznie istotna liczba i obszar, w którym ostatnio widzieliśmy sporo wsparcia. – stwierdził Christopher Lewis z FX Empire.

– Ostatecznie jest to rynek, który moim zdaniem nadal widzi dużą presję spadkową i jeśli uda nam się przełamać poniżej poziomu 18 dol., to prawdopodobnie rozpocznie to kolejne zejście niżej. W tym scenariuszu jest bardzo możliwe, że zobaczymy srebro, które zostanie absolutnie zniszczone. – dodał.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs pkn orlen | kurs cd projekt | analiza giełdowa | lotos cena akcji | akcje pgnig | dax spekulant |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here