Naga MarketsSrebro z dynamicznym odreagowaniem spadkowymOd paru dni inwestorzy na rynku srebra nie mogą narzekać na brak emocji. Po dynamicznych zwyżkach cen tego kruszcu w czwartek i piątek, poniedziałkowa sesja zakończyła się zwyżką o ponad 9%, a chwilami sięgała ona nawet kilkunastu procent.

Srebro w długoterminowej perspektywie powinno sprzyjać kupującym

Notowania srebra zostały jednak wczoraj zatrzymane przez psychologiczną barierę na poziomie 30 USD za uncję. Trudno to uznać za zaskoczenie, ponieważ poziom ten już w sierpniu poprzedniego roku zatrzymał stronę popytową i był początkiem wielotygodniowej korekty spadkowej. Tym razem brak pokonania wspomnianej bariery także doprowadził do przeceny – dzisiaj rano ceny srebra dynamicznie zniżkują, odreagowując już znaczną część wczorajszej zwyżki.

Te artykuły również Cię zainteresują
Czy to już koniec zwyżek cen srebra? Z pewnością ostatnie kilka sesji było okresem wyjątkowym na tym rynku, wynikającym z podgrzanych emocji po niedawnym głośnym short squeeze na akcjach spółki Gamestop i spekulacjach na temat możliwego powtórzenia podobnej akcji na rynku srebra. Obecnie emocje już nieco opadły, co będzie sprzyjać presji podażowej w bieżącym tygodniu.

Notowania srebra – dane dzienne

Jednocześnie, na rynku srebra w długoterminowej perspektywie sytuacja fundamentalna nadal sprzyja kupującym, podobnie zresztą jak na rynku złota. Ultraluźna polityka monetarna wielu banków centralnych oraz programy stymulacyjne w kluczowych gospodarkach świata prawdopodobnie przyczynią się do presji na wzrost inflacji, a niepewność dotycząca tempa walki z pandemią dodatkowo może sprzyjać dodawaniu metali szlachetnych do portfela wielu inwestorów.

O ile więc w najbliższych dniach na rynku srebra możemy obserwować podwyższoną zmienność i presję na skorygowanie niedawnych zwyżek, to w perspektywie kolejnych miesięcy istnieje duże prawdopodobieństwo, że srebro znów spróbuje pokonać poziom 30 USD za uncję.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs bitcoin prognozy | polski zloty | mercator medical kurs akcji | gpw notowania | kurs pkn |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here