Aktualna cena ropy WTI, srebra oraz złotaPoniedziałkowy rynek surowców oraz metali szlachetnych nie okazuje się nadzwyczajnie ruchliwy. Zdaje się, że najbardziej newralgiczne ruchy miały miejsce w ubiegłym tygodniu – póki co – a ten tydzień przygotowuje się dopiero przed zmiennością. Warto jednak w tym przeglądzie zwrócić uwagę na miejsce, w jakim znajduje się kurs srebra oraz kurs ropy naftowe WTI -ponieważ sygnały co do dalszych pozycji long oraz short mogą pojawić się w każdej chwili. 


Cena złota z szansą na test wsparcia?

Cena złota podczas kolejnej sesji wyraźnie popada w konsolidacje – brak ruchu pokazuje, że złoto stoi w konsternacji pomiędzy oporem a wsparciem. Z tego miejsce dobieranie jakichkolwiek pozycji nie jest słuszne, a korekta jest dalej możliwa. Dlatego też warto wyczekać na rynku złota na korektę w okolicy stworzenia kolejnego, niższego szczytu oraz wygenerowanie odpowiedniego sygnału sprzedażowego. Celem będzie wówczas poziom 1493 dolary za uncję.

wykres Kurs złota H1 09.09.2019
Kurs złota H1 09.09.2019

Cena ropy ponownie pomiędzy wsparciem, a oporem (OIL WTI)

Kurs ropy WTI podczas dzisiejszej sesji wskazuje na nadbijanie ostatnich szczytów z konsolidacji – oraz możliwość dalszych wzrostów. Co prawda ropa z wyższego interwału czasowego wskazuje na zasięg nawet 60 dolarów za baryłkę, jednak w tym momencie ciężko, aby ropa wykonała taki ruch w ciągu sesji – czy dwóch. Dlatego bezpieczniejszym scenariuszem będzie cel 59,45 – 59,80 dolarów jako docelowe w obecnym układzie.

wykres Kurs ropy WTI H4 09.09.2019
Kurs ropy WTI H4 09.09.2019

Zobacz także: Kurs franka ponownie poniżej 4,0000 zł, CHFPLN wykona wreszcie korektę?

Cena srebra (XAG/USD) przy poziomie 17$

Cena srebra kontynuuje spadek zapoczątkowany jeszcze podczas poprzedniego tygodnia handlowego. W tym momencie widać po wykresie jednogodzinnym, że dalsze obniżenie się kursu jest jak najbardziej prawdopodobne i można będzie spodziewać się tego typu ruchu jeszcze w tym tygodniu. Jednak wcześniej wykres musiałby dotrzeć ponownie w zakres przedstawionego na poniższym wykresie boxa cenowego 18,40 – 18,50 dolarów, tak, aby wygenerował odpowiedni risk ratio dla pozycji krótkich. Celem dla kilku-dniowego scenariusza będzie wówczas poziom 17,77 dolarów.

wykres Kurs srebra H1 09.09.2019
Kurs srebra H1 09.09.2019

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here