Naga MarketsSrebro atrakcyjniejsze od złota. Cena XAG/USD przebije 35 USD za uncjęOd kilku tygodni inwestorzy mogli zaobserwować dynamiczny wzrost cen srebra (XAG/USD). Biały metal wydaje się kształtować bazę w okolicach 23-24 USD wyrysowując w tym tygodniu pierwszy istotny opór na poziomie 26,09/22 USD. Podczas gdy stratedzy w Credit Suisse oczekują chwilowego przestoju we wzroście cen, jednocześnie prognozują dalszą aprecjację z celem na 35,23/36 USD.

  • Trwa aprecjacja metali szlachetnych w wyniku ogólnego optymizmu na parkietach giełdowych
  • Srebro odnotowało bardziej dynamiczny ruch w górę niż złoto w ciągu ostatnich kilku tygodni

Srebro przetestuje maksima z 2012 roku?

Ostatnia aprecjacja metali szlachetnych następuje w momencie ogólnego optymizmu na parkietach giełdowych, w tym Wall Street, przy jednocześnie gorszej kondycji dolara amerykańskiego.

Srebro odnotowało jeszcze bardziej dynamiczny ruch w górę niż złoto w ciągu ostatnich kilku tygodni, potwierdzając wieloletnią bazę i wsparcie cenowe powyżej 19,65 USD. Ostatni impuls wzrostowy dotarł do wieloletniego oporu z 2013 roku na poziomie 26,09/22 USD. Jest to również 38,2% zniesienia Fibonacciego w całym rynku bessy w latach 2011 – 2020. Są to również kluczowe dołki z lat 2011 i 2012 – napisano w raporcie.

Stosunek ceny złota do srebra. Biały metal systematycznie nadgania straty z początku pandemii, tradingview
Stosunek ceny złota do srebra. Biały metal systematycznie nadgania straty z początku pandemii, tradingview

Eksperci spodziewają się, że strefa oporu 26,09/22 USD okaże się początkowo trudną barierą do pokonania i oczekują w tym miejscu dłuższej konsolidacji. W ich ocenie w przypadku przebicia tego oporu następny ważny poziom przebiega w okolicach 50% zniesienia Fibo na poziomie 30,72 USD, a następnie, co powinno być jeszcze trudniejszą barierą do pokonania na poziomie 35,23/35,365 USD.

Z drugiej strony najbliższe wsparcie widoczne jest na poziomie 22,26/76 USD, które może zostać przetestowane, ale powinno zatrzymać potencjalny spadek cen. Przebicie poniżej może spowodować głębszy spadek do 20,65 USD, co według nas byłoby idealnym rozwiązaniem, aby udowodnić, że rynek jest gotowy na silne wzrosty – podsumowano.

Purple Trading. Broker dający dostęp do prawdziwego rynku finansowego. DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
72,1% detalicznych kont CFD traci pieniądze.
Kurs srebra XAGUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs srebra XAGUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here