Naga MarketsSrebro w górę o 20% w ciągu tygodnia, cena przebija 24 dol.Kurs srebra wybija swoje notowania do poziomów po raz ostatni widzianych we wrześniu 2013 roku przebijając poziom 24 dol. Choć złoto swoje rekordowe szczyty osiągnęło już dzisiaj, to srebru jeszcze sporo brakuje do dogonienia maksimów wszechczasów z kwietnia 2011, gdy cena na COMEX zbliżyła się na moment do 50 dol.

  • Kurs srebra na COMEX w ciągu ostatnich 30 dni dni wzrósł o 33,8%.
  • Cena srebra jest obecnie o niemal 35% wyżej niż na początku roku.
  • Srebro jest mocno skorelowane ze złotem, które również mocno rośnie od połowy marca.

Srebro w silnym trendzie wzrostowym

Cena za srebro wzrosła w ciągu ostatniego tygodnia o niemal 20%, a od początku roku zwyżkuje już o ponad 35%. W dzisiejszych poniedziałkowych notowaniach kurs srebra jest już na poziomie 24,21 dol., wzrastając dziś rano o niemal 6%.

Srebro w górę o 20% w ciągu tygodnia, cena przebija 24 dol.
Notowania srebra na COMEX. Źródło: tradingview.com

Eksperci twierdzą, że wzrosty srebra oparte są przede wszystkim na zachowaniu kursu złota. A to rośnie w ostatnim czasie niezwykle dynamicznie, tylko w ostatnich 30 dniach zyskując ponad 9%.

Za wzrostami złota, i w rezultacie srebra, stoją negatywne informacje napływające ze światowej gospodarki, świata geopolityki i te dotyczące rozwoju pandemii koronawirusa.

Eskalacja napięć na linii Pekin-Waszyngton napędziła stracha inwestorom, co jest jak woda na młyn kursu złota i srebra. Pandemia COVID-19 również nie zwalnia, a liczba zachorowań przekroczy już niedługo 16,5 mln.

Zobacz również: Złoto już najdroższe w historii! Cena złota przekroczyła nawet 1940 dol. za uncję.

Srebro rośnie ze względu na zwiększone zastosowanie

Cena za srebro zwyżkuje także z uwagi na rosnące zainteresowanie kruszcem w przemyśle. Srebro jest najlepszym elektrycznym i cieplnym przewodnikiem ze wszystkich metali, zatem nietrudno domyśleć się, że jest pożądane w niemal wszystkich branżach przemysłu.

Najnowsze trendy sugerują jednak wzrost zastosowania srebra z uwagi na używanie go do produkcji paneli fotowoltaicznych oraz samochodów elektrycznych, które stopniowo zyskiwać będą na znaczeniu.

Srebro w górę o 20% w ciągu tygodnia, cena przebija 24 dol.
Notowania ceny srebra. Źródło: stooq.pl

Ostrzeżeniem dla inwestorów chcących zainwestować w srebro powinny być jednak wskaźniki analizy technicznej. RSI sygnalizuje, że srebro jest obecnie mocno wykupione, podobną sytuację obrazuje także wskaźnik MACD, jednak sygnał do sprzedaży jeszcze się nie pojawił.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here