Naga Markets

Srebro wciąż czeka na swój rajd, podczas gdy wszyscy zachwycają się złotem O ile w ostatnich dniach wyraźnie rosły notowania złota, to w przypadku srebra obserwujemy nieco mniejszą zwyżkę, a w średnioterminowym ujęciu – pozostawanie notowań tego kruszcu w konsolidacji. Cena srebra oscyluje obecnie w okolicach 21 USD za uncję i w zasadzie od miesiąca porusza się w rejonie 23,00-24,50 USD za uncję. To właśnie okolice 24,25-24,50 USD za uncję pozostają teraz najbliższym poziomem oporu na rynku srebra – jeśli zostaną one pokonane, to cenom kruszcu otworzy się droga do poziomu 26 USD za uncję.

Srebro wciąż ma potencjał do wzrostu

Sytuacja na rynku srebra wskazuje na to, że kruszec ten jest póki co niedoceniany w porównaniu ze złotem. Faktem jest, że szerokie wykorzystanie srebra w przemyśle na ten moment działa niekorzystnie na ceny kruszcu. Niemniej, warto pamiętać, że w 2022 roku na rynku srebra miał miejsce deficyt, który najprawdopodobniej utrzyma się w bieżącym roku.

Około dwie trzecie srebra na świecie jest wydobywane jako produkt uboczny w kopalniach innych metali – na ogół cynku, ołowiu, miedzi oraz złota. Rozczarowujące wydobycie metali przemysłowych odbiło się więc również na podaży srebra, co buduje solidne podstawy do dalszych zwyżek cen kruszcu w długoterminowej perspektywie.

Notowania srebra – dane dzienne
Notowania srebra – dane dzienne

Warto jednak pamiętać, że polityka monetarna Fed i wartość dolara nadal mają ogromny wpływ na ceny zarówno złota, jak i srebra – i to ten czynnik może w najbliższym czasie przyćmiewać inne.


Redakcja poleca również:

Bossa


Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Poprzedni artykułWig20 traci 0,9% po 30 minutach wtorkowej sesji! Analiza akcji: Grupa Azoty, PolTREG, BioMaxima, Eko Eksport
Następny artykułBitcoin doświadcza „masywnej” akumulacji. 13% podaży BTC ponownie w zysku
Dorota Sierakowska
Finansistka i przedsiębiorca, analityk rynków surowcowych w Domu Maklerskim BOŚ, wydawca i redaktor naczelna magazynu o inwestowaniu TREND. Autorka książki „Świat surowców” – pierwszego w Polsce kompleksowego podręcznika dotyczącego inwestowania na rynkach towarowych. Ekspert rynków finansowych w mediach, a także wykładowca i szkoleniowiec w zakresie inwestowania na rynkach surowcowych. Absolwentka Szkoły Głównej Handlowej na kierunku Finanse i Rachunkowość ze specjalizacją bankowość inwestycyjna. Pasjonatka podróży i miłośniczka sportów wodnych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here