Naga MarketsSrebro to kolejny GameStop? Wyciskanie krótkich pozycji na białym metaluW poniedziałek ceny srebra osiągnęły ośmioletni szczyt na poziomie 30 dolarów za uncję, ponieważ metal szlachetny stał się kolejnym celem bonanzy tradingowej prowadzonej przez społeczność Reddita – WallStreetBets. Trwające szaleństwo rynkowe rozpoczęło się, gdy mniejsi inwestorzy detaliczni postanowili połączyć siły i podbić ceny akcji mocno przetrzebionych spółek takich jak GameStop czy AMC. Jak komentuje David Jones, główny analityk Capital.com, celem liczącej sobie już ponad 8 mln osób grupy padł również popularny na rynkach inwestycyjnych metal szlachetny.

  • Główny strateg rynkowy Capital.com, David Jones, przedstawia szczegółową analizę wykresu cen srebra oraz sugerowane setupy handlowe wraz z poziomami wsparć oraz oporów
  • Po dynamicznych wzrostach z poniedziałku kurs srebra osuwał się o 8% we wtorek i w środę jest już zdecydowanie spokojniejszy kosztując niespełna 27 dol. za uncję
  • Zdaniem analityka Capital.com srebro powinno w kolejnych miesiącach 2021 roku rosnąć w kierunku pułapu 30 dol.

Te artykuły również Cię zainteresują
Kurs srebra poddany silnym wahaniom. Co dalej?

Przez cały grudzień srebro poruszało się w przedziale 24-27 dolarów. Pod koniec roku kilku analityków opublikowało noty dotyczące perspektyw metalu, prognozując możliwy wzrost ceny srebra powyżej 30 dolarów za uncję. O ile jednak przewidywali oni wzrost cen pod koniec 2021 roku, o tyle poniedziałkowa podwyżka nie była oczekiwana.

Po tym jak inwestorzy z Reddita z powodzeniem dokonali wyciskania krótkich pozycji na akcjach GameStop, przyszła kolej na rynek srebera. W weekend sprzedawcy stanęli w obliczu ogromnego popytu na srebrne monety i sztabki.

APMEX, największy na świecie internetowy sprzedawca metali szlachetnych, musiał poinformować, że ze względu na “bezprecedensowy popyt na fizyczne srebro, nie jest w stanie przyjąć żadnych dodatkowych zamówień na dużą liczbę produktów, aż do otwarcia światowych rynków w niedzielę wieczorem”.

Po tym jak srebro zamknęło styczeń na poziomie 26,98 dolarów za uncję, 1 lutego poszybowało do 30 dolarów za uncję, ośmioletniego maksimum. Jednak impet był krótkotrwały i cena spadła z powrotem do okolic niespełna 27 dolarów.

– W ubiegłym tygodniu Reddit zalała masa wpisów zachęcających mniejszych inwestorów detalicznych do kupna tego metalu, sugerujących, że wzrost jego fizycznej ceny negatywnie wpłynie na wielkich graczy z Wall Street, którzy postawili na shorty. W poniedziałek inwestorzy detaliczni wpompowali łącznie 93 mln USD do iShares Silver Trust (SLV) – największego na świecie funduszu ETF opartego na srebrze – komentuje David Jones z Capital.com.

SPRAWDŹ OFERTĘ BROKERA CAPITAL.COM

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: indeks sp500 | kursy kryptowalut wykres | bitcoin info | s&p notowania |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułEuro między kluczowymi poziomami. Funt oczekuje na Bank Anglii
Następny artykułDolar nowozelandzki nadal konsoliduje. Co dalej zrobi kurs NZD/USD?
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here