Naga MarketsPocząwszy od minionego czwartku, na rynku srebra trwa prawdziwe szaleństwo kupowania. Wszystko za sprawą informacji o tym, że na rynku srebra ma miejsce akcja analogiczna do tej widzianej ostatnio w przypadku akcji spółki Gamestop – tj. inwestorzy indywidualni działają w porozumieniu ze sobą, zawierając pozycje długie na rynku srebra, a tym samym windując notowania kruszcu w górę.

Cena srebra wzrosła w ciągu trzech dni o 20 proc.

Po niedawnych kłopotach funduszy hedgingowych, wywołanych działaniami inwestorów indywidualnych, zaczęto dużo poważniej traktować tzw. armię Reddita, czyli inwestorów indywidualnych, korzystających z social media i za ich pomocą porozumiewających się w kwestii planowanych inwestycji. Mimo wielu kontrowersji dotyczących tych działań, przykład srebra pokazuje, że są one nadal skuteczne.

Te artykuły również Cię zainteresują
O ile jeszcze w czwartek rano notowania srebra oscylowały w okolicach 25 USD za uncję, to obecnie zbliżają się one do bariery 30 USD za uncję. Jest to więc najwyższy poziom notowań od prawie pół roku (a dokładniej, od sierpnia 2020 r.) oraz zwyżka o prawie 20% w ciągu niecałych trzech sesji.

Poziom 30 USD za uncję to ważny psychologiczny poziom oporu, który zatrzymał rajd cen srebra właśnie na początku sierpnia poprzedniego roku. Zważywszy na dynamikę zwyżek cen srebra w ostatnich dniach, dzisiaj również ta bariera może wywołać chęć realizacji zysków przez wielu inwestorów, a co za tym idzie, większy opór sprzedających. Niemniej, w obliczu panującej ostatnio podwyższonej zmienności, żadnego scenariusza wykluczać nie można.

Polecamy również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: lotos kurs akcji | kirs dolara | kurs lotos | s&p 500 index | notowanie funta |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here