Naga MarketsSrebro jest znane od starożytności i obok złota jest najczęściej używanym przez ludzi metalem szlachetnym. W sklepach jubilerskich mamy ogromny wybór srebrnej biżuterii od kolczyków, przez łańcuszki na pierścionkach kończąc. W mennicy można kupić także srebro inwestycyjne w postaci sztabek i srebrnych monet. Czy warto jednak inwestować pieniądze w srebro przy obecnych cenach. Wszystko wskazuje, że pierwszych zakupów można już dokonać.


Mało kto wie, że liderem w produkcji srebra w Europie jest KGHM a w 2011 roku byliśmy nawet na pierwszym miejscu w świecie. Srebro wydobywane jest głównie w Meksyku, Peru i Chinach. Wykorzystywane jest poza produkcją biżuterii do produkcji sztućców, instrumentów muzycznych, komputerowych, sprzętu audio i paneli słonecznych. Posiada też właściwości bakteriobójcze dlatego od niedawna jest stosowane w produkcji dezodorantów. Srebro jest też najlepszym przewodnikiem elektrycznym, lepszym od miedzi i złota.

Srebro podobnie jak złoto pozostaje od dłuższego czasu w trendzie spadkowym. Można zauważyć jednak problem z dalszym spadkiem ceny. Patrząc na analizę techniczną można założyć, że wzrost ceny w 2016 roku to była tylko korekta i powrót do oporu w rejonie 19 usd. Następnym ruchem powinien być spadek ceny w rejony 10 usd czyli dołków z czasów kryzysu finansowego i tam można by faktycznie zastanawiać się nad mocnym odbiciem ceny. Jak widać na wykresie srebro zatrzymało się jednak w rejonie 15 usd i ewidentnie ten poziom działa jako wsparcie. Kupno srebra w rejonie 10-15 dolarów jest ciekawą opcją inwestycyjną na dłuższy okres, bowiem cena 25 usd to pierwszy rejon do którego powinien dążyć kurs. Kolejnym poziomem jest dopiero 50 usd więc zysk do ryzyka jest tutaj bardzo atrakcyjny. Inwestorzy długoterminowi powinni rozważyć tą inwestycję ponieważ pole do spadków jest tutaj znacznie ograniczone. Ewentualne umocnienie dolara amerykańskiego w tym roku za sprawą kolejnych podwyżek stóp procentowych, powinno sprawić, że cena srebra spadnie i będzie jeszcze bardziej zachęcała do zakupu niż obecnie.wConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here