Naga Markets

Złoto powróci do spadków i cofnie się do 17,92 USD, twierdzą analitycy Credit SuisseOstatni tydzień przyniósł na notowaniach srebra koniec odreagowania i powrót do spadków. Zdaniem analityków Credit Suisse, XAG/USD potwierdziło swój szczyt i zbliża się do wsparcia na 18,65 USD, a docelowo może cofnąć nawet do 17,92 USD.

Srebro pogłębi spadki?

Zdaniem analityków Credit Suisse, XAG/USD (m.in. sztabki srebra) potwierdziło swój szczyt i teraz zbliża się do wsparcia na 18,65 USD. Spadki w kolejnych miesiącach prawdopodobnie będą kontynuowane, przez co srebro dozna dalszego osłabienia w kierunku wsparcia 17,92 USD.– Srebro zakończyło już duży szczyt i wciąż zbliża się do kluczowego wsparcia 61.8% cofnięcia całego ruchu wzrostowego 2020/21 przy 18.65$. Oczekiwalibyśmy, że okaże się to przynajmniej tymczasową podłogą. Jednakże, ponieważ momentum wciąż się pogarsza, dalsza słabość w kierunku wsparcia na 17,92 USD wydaje się prawdopodobna w ciągu najbliższych 1-2 miesięcy. – wskazują ekonomiści Credit Suisse.

– Dopiero wyjście powyżej 55-dniowej średniej, widocznej obecnie na poziomie 21,33 USD, ustabilizowałoby metal szlachetny w bardziej znaczący sposób z perspektywy technicznej. – dodają także.

Złoto powróci do spadków i cofnie się do 17,92 USD, twierdzą analitycy Credit Suisse
Notowania srebra w dniach 8-19 sierpnia 2022. Źródło: Stooq.pl

Srebro w trendzie spadkowym

Tuż przed pandemią srebro wyceniane było przez inwestorów na ok. 18 dolarów. Na covidowej fali cena tego kruszcu zanotowała podbicie do blisko 28 dolarów, jednak poziom ten nie został trwale przebity, a ponowny test poziomu 28 dolarów miał miejsce również w 1 połowie 2021 roku.

Spoglądają na tegoroczne notowania srebra, wskazać należy, że od marca widoczny jest wyraźny trend spadkowy. Początkowo, wskutek wybuchu wojny na Ukrainie, srebro drożało powyżej 25 dolarów, jednak już w kwietniu na wykresie widoczna jest bardzo mocna przecena.

Złoto powróci do spadków i cofnie się do 17,92 USD, twierdzą analitycy Credit Suisse
Notowania srebra w latach 2021-2022. Źródło: Stooq.pl

Początkowo kurs cofnął się w rejon 21-22 dolarów, gdzie utrzymywał się do drugiej polowy czerwca. Wtedy to nastąpiło wyraźne osłabienie sentymentów, przez które w lipcu wycena 3-krotnie spadała poniżej 18,5 dolara, choć za każdym razem spadki te zostały finalnie wybronione.

Z kolei końcem lipca na notowaniach srebra widoczny jest mocne odreagowanie wcześniejszych spadków, dzięki czemu cena tego kruszcu wzrosła powyżej 20 dolarów. Ostatni tydzień przyniósł jednak ponownie osłabienie sentymentów, przez co cena notuje spadek z poziomu ok. 20,8 dolara do mniej niż 20 dolarów.

XTB

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: theppro co to jest | biomed giełda | dow j | pko akcje kupno | cyfrowy polsat akcje wykres | czy akcje pge pójdą w górę 2020 | kurs ethereumŚledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułMetody magazynowania Fifo lifo
Następny artykułCognor miał 180,01 mln zł zysku netto, 234,93 mln zł zysku EBITDA w II kw. 2022 r.
Absolwent ekonomii oraz obecnie student Rynków Finansowych na Instytucie Finansów Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Członek Studenckiego Instytutu Analiz Gospodarczych, zwycięzca ligi debat oksfordzkich i turnieju debat w stylu Lincoln-Douglas, autor publikacji naukowych o tematyce ekonomicznej i prelegent podczas akademickich konferencji naukowych. Aktywny uczestnik i współorganizator konferencji naukowej „Forum Rozwoju Ekonomicznego Polski” oraz wydarzenia „Tydzień Gospodarki Światowej”. Doświadczenie zawodowe zdobywał podczas pracy w sektorze bankowym. Laureat olimpiad z dziedzin takich jak historia i WOS. Kreator postaw obywatelskich i zwolennik podejścia fundamentalnego. Prywatnie miłośnik historii (w szczególności XX wieku), gier strategicznych i podróży do ciepłych państw południa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here