Naga MarketsRynek srebra od początku roku poruszał się na północ. Wzrosty te spowodowane były odrzuceniem niezwykle istotnego wsparcia w okolicy poziomu 15.90 zbiegającego się z mierzeniem 70.7% korekty Fibonacciego z wcześniejszych wzrostów. Na skutek tych wzrostów, niespełna dwa tygodnie temu znaleźliśmy się w okolicy istotnego oporu 17.26, zbiegającego się z mierzeniem 50% korekty Fibo z wcześniejszych spadków, gdzie w ubiegłym tygodniu pojawiła się silna reakcja podażowa.

Silver Daily

Jeszcze w ubiegłym tygodniu wydawać by się mogło, że rynek trwale odrzuci wspomnianą strefę i kurs srebra podążać będzie na południe. Tak się jednak nie stało. Jeżeli spojrzymy na wykres 4-godzionowy zauważymy, że już w ubiegłą środę spadki dotarły w okolice lokalnego wsparcia zbiegającego się precyzyjnie z mierzenim 38.2% korekty Fibonacciego, gdzie pojawiła się pierwsza silna reakcja popytowa (niebieska strzałka w górę). W piątek rynek ponownie dotarł w okolice wspomnianego wsparcia, tym razem zbiegającego się dodatkowo z linia tendencji wzrostowej. Tam ponownie pojawiła się bardzo silna reakcja popytowa (czerwona strzałka w górę) i w nieco ponad godzinę rynek odrobił całe wcześniejsze spadki. Dziś po raz kolejny znaleźliśmy się w okolicy wspomnianego na samym początku poziomu 17.26, gdzie po raz kolejny pojawiła się reakcja podażowa.

By zainwestować, sprawdź ofertę Brokera HotForex

Silver H4

Przyglądając się obecnej sytuacji zauważymy, że rynek od blisko trzech tygodni porusza się w konsolidacji. Trwałe odrzucenie obecnego oporu mogłoby spowodować ponowne spadki choć pierwszej reakcji popytowej spodziewać moglibyśmy się już w okolicy linii tendencji wzrostowej.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułGBPJPY – pierwsza świeca spadkowa po wielu dniach wzrostów
Następny artykułPoniedziałkowy przegląd rynków – GBPUSD, USDCAD, USDJPY
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here