Naga MarketsSrebro pokona opór przy 30 USD - twierdzą zgodnie analitycy Credit Suisse oraz Commerzbanku Kurs srebra od 7 tygodni porusza się w trendzie wzrostowym i cena coraz szybciej przybliża się do głównego oporu jakim są okolice 30 dolarów za uncję. Kilka dni temu Credit Suisse opublikował zaktualizowaną analizę rynku srebra. Z raportu możemy wyczytać, że ekonomiści banku spodziewają się kontynuacji wzrostów, a nawet wybicia wspomnianego oporu w dłuższej perspektywie czasowej.

Bariera 30 USD pęknie, jednak niewiele wyżej mamy kolejny ważny opór

W swoim opracowaniu wskazują, że kurs srebra podlega tak naprawdę szerszemu trendowi bocznemu między 22 a 30 USD za uncję. Obecnie cena znajduje się blisko górnego ograniczenia co każe szykować się na próbę wybicia. Zdaniem Credit Suisse, w dłuższym okresie czasu do tego dojdzie, a cena powędruje sporo wyżej bo aż do okolic 35,23 USD.

Te artykuły również Cię zainteresują
Podobnie pozytywne nastawienie wyraża Commerzbank. Zdaniem ekonomistów tej instytucji, kurs srebra osiągnął 78,6% zniesienia Fibonacciego (licząc od minimów z listopada 2020 roku do maksimów z bieżącego roku). Przekroczenie tej bariery oznacza, że obecnie jedynym celem musi być 100% czyli szczyt powyżej 30 USD.

Co ciekawe, analitycy Commerzbanku są mniej optymistyczni niż Credit Suisse co do dalszych losów srebra. Zdaniem szefa analityków technicznych Commerzbanku, kurs srebra zmierza wprawdzie do wybicia głównej bariery w rejonie 30 USD za uncję, jednak kolejny opór pojawi się dość szybko. Wspomina się o 50% zniesienia całego trendu od 2011 roku, które wypada przy 30,76 USD. Z tej perspektywy wybicie okolic 30 dolarów nie będzie szczególnym przełomem.

silver

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here