Naga Markets

Srebro odbija w obliczu osłabienia dolaraMetale szlachetne próbują odrobić straty po niedawnej wyprzedaży. Złoto podskoczyło powyżej 1650 USD za uncję, podczas gdy srebro zdołało odrobić straty z początku sesji i jest notowane o 1,5% wyżej, ponieważ słabnące rentowności obligacji skarbowych i ogólny negatywny sentyment wokół dolara (indeks dolara spadł poniżej poziomu 114) zwiększyły popyt na metale szlachetne.

Srebro z kontrą popytu

Również niektórzy inwestorzy mogli zdecydować się na księgowanie zysków ze swoich krótkich pozycji. Inwestorzy muszą jednak pamiętać, że chór polityków Fed wskazał na determinację banku centralnego, który jest skłonny zrobić wszystko, co konieczne, aby obniżyć inflację, nawet w przypadku ryzyka recesji i dalszej zmienności na rynku, dlatego nie można wykluczyć wznowienia ruchu spadkowego.

Z technicznego punktu widzenia cena srebra przebiła lokalny opór na poziomie 18,60 USD, który zbiega się z 61,8% zniesieniem Fibonacciego ruchu wzrostowego rozpoczętego w marcu 2020 r. Jeśli kupującym uda się utrzymać obecne tempo, korekta wzrostowa może przetestować górną granicę klina formacja, a nawet psychologiczny opór na poziomie 20,00 USD za uncję.

SILVER, interwał D1. Źródło: xStaton5
SILVER, interwał D1. Źródło: xStaton5

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułKomentarz giełdowy – Nieszczęścia chodzą trójkami
Następny artykułKurs dolara z lekkim cofnięciem. Bank Anglii poprawił dzisiaj nastroje
XTB to działający od 2005 roku, nadzorowany m.in. przez Komisję Nadzoru Finansowego polski dom maklerski. Od 2016 roku broker notowany jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. W ofercie XTB znaleźć można przeszło 5400 instrumentów, w tym CFD na waluty, indeksy, surowce, obligacje czy kryptowaluty. Dodatkowo, broker oferuje dostęp do prawdziwych akcji i funduszy ETF notowanych na 16 największych giełdach z całego świata m.in. GPW, LSE czy NYSE.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here