Aktualna cena ropy WTI, srebra oraz złotaPrzed nami pierwsza sesja na rynku surowcowym w tym tygodniu. W poniedziałek złoto koryguje ostatni silny ruch w górę. Za jedną uncję trzeba dziś płacić 1328$, co oznacza spadki na ponad 0,5%. Srebro również spada, tutaj ruch w dół jest większy, po godzinie 11:00 Silver znajduje się ponad 1% minusie. Aktualnie jego cena wynosi 14,75$. Z kolei ropa WTI zyskuje dziś 0,3%, kurs otwiera się po weekendzie luką wzrostową, tym samym testowany jest kluczowy opór. W poniedziałek za jedną baryłkę WTI zapłacimy 54,1$. Zobaczmy jak przedstawia się sytuacja techniczna na wykresach surowców. 


Cena srebra (XAG/USD) odbija od strefy oporowej

Cena srebra odbija od wyznaczonego w ostatnim przeglądzie oporu. Wejście w pozycję było ciężkie z racji dużego nadbicia, niemniej strefa jest broniona. Poziom, o którym mowa wynikał z 1:1 oraz klasycznej strefy oporowej. Dopiero wyjście powyżej 15$, doprowadzi do zmiany scenariusza na wzrostowy. Najbliższym wsparciem są okolice 14,56$ oraz ostatnie dołki przy 14,30$.

InvestCuffs

Wykres srebra 10 czerwca 2019

Cena złota (XAU/USD) kontynuuje hossę

Cena złota koryguje ostatni rajd wzrostowy. Aktualnie biorę pod uwagę dwie strefy wsparcia, które mogą być wykorzystywane do dołączenia do trendu wzrostowego. Pierwsza strefa znajduje się przy 1323,5$, a druga przy 1314,5$. Pomimo wyraźnego cofnięcia, trend jest wzrostowy i w średnim terminie oczekiwałbym wybicia poziom 1345,2$.

Zobacz także: Kurs euro poniżej wsparcia przy 4,2650. Czas na wybicie z konsolidacji?

Wykres złota XAUUSD 10 czerwca 2019

Cena ropy (OIL WTI) koryguje spadki

Cena ropy koryguje ostatnie silne spadki. Zgodnie z oczekiwaniami cena dociera do strefy oporowej, o której pisałem w poprzednich analizach. Jeśli opór przy 54,6$ zostanie wybroniony, oczekuję dalszych spadków. Miejsce wynika z górnego ograniczenia układu 1:1 oraz strefy ZZB (wcześniejsze wsparcie zamienia się w opór). Dodatkowo mamy do czynienia z potwierdzeniem w postaci mierzenia Fibonaciego. Jeżeli natomiast doszłoby do wybicia górą, scenariusz spadkowy zostanie zanegowany.

Wykres ropy WTI 10 czerwca 2019

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here