Naga MarketsSrebro najdroższe od miesięcy. Spekulacja z Wall Street rozlewa się na inne rynkiKapitał spekulacyjny przeniósł się z rynku akcji na rynek surowców. Wybór spekulantów, zrzeszonych na forum Reddit, padł na srebro, którego rynek wbrew pozorom nie jest aż tak płynny.

Reddit z Wall Street przeszedł na rynek srebra

Rebelia użytkowników portalu Reddit przeciwko giełdowym rekinom trwa w najlepsze powodując niemałe zawirowań w świecie finansjery. Indywidualni inwestorzy obrali sobie za cel maksymalne dociśnięcie do ściany funduszy hedgingowych, które uważają za największe zło rynku – wynika z lektury wpisów na grupie WSB na portalu Reddit.

Te artykuły również Cię zainteresują
Użytkownicy portalu uważają, że gra na spadki, tzw. szortowanie, to nieuczciwość, a za cel postawili sobie doprowadzenie do tzw. wyciśnięcia krótkich pozycji, z angielska short-squeeze. Mechanizm opisywany był już nie raz, ale w skrócie polega na zmuszeniu funduszy do wychodzenia z inwestycji ze stratą.

Po tym jak brokerzy w USA zablokowali możliwość zajmowania długich pozycja na walorach spółek z amerykańskiego parkietu, użytkownicy forum zdecydowali się zmienić rynek. Jeden  z użytkowników portalu zasugerował, że srebro powinno być wyceniane na 1000 USD za uncję, czym spowodował rajd na fundusze ETF oparte o srebro. W trakcie czwartkowej sesji, cena rosła o ponad 4 proc., a w piątek dodaje kolejne 4,3 proc.

Za ruchami nie stoi nic poza kapitałem spekulacyjnym. Oczywiście, jak w każdym przypadku, tak i tutaj można post factum dorabiać teorie o skorygowaniu ceny kruszcu o inflację, niemniej należy uczciwie powiedzieć, że trudno znaleźć fundamentalną przesłankę dla wzrostu ceny srebra. W połączeniu z bitcoinem, który zyskuje po tweecie Elona Muska, doskonale obrazuje to sytuację z jaką mamy do czynienia na rynku w ostatnich dniach.

Czy należy się na to obrażać? W żadnym wypadku. Rynek ewoluuje, a po tym jak w ubiegłem roku trafiło na niego wielu nowych inwestorów, zasady gry nieco się zmieniły. Mimo wszystko, większa zmienność, to dla traderów pozytywne zjawisko.

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here