Naga MarketsCena srebra najdroższa od 7 lat! Jest już atrakcyjniejsze niż złotoCena srebra (XAG/USD) zakończyła swoją wieloletnią lekko spadkową konsolidację, przebijając w ostatnich dniach opór 21,14 USD za uncję będący maksimum z 2016 roku. Wiele wskazuje na to, iż biały kruszec zyskuje na fali odrodzenia gospodarczego na świecie, zauważają analitycy z Credit Suisse. W międzyczasie, stosunek złota do srebra jest w kluczowym punkcie przegięcia, z silnym wybiciem poniżej 88,00 wskazującym na większą siłę po stronie białego metalu.

  • Zachowanie cen XAG/USD sugeruje, iż obecnie tworzona jest wieloletnia baza
  • Kolejny kluczowy opór dla białego metalu znajduje się w okolicach 25-26 USD za uncję 
  • Stosunek ceny złota i srebra odnotowuje dalszy gwałtowny spadek

Te artykuły również Cię zainteresują
Cena srebra nie do zatrzymania. Bez wahania pokonuje kolejne opory

Srebro odnotowuje drastyczny wzrost w ciągu mijającego tygodnia i z łatwością pokonało szczyt z 2019 roku na poziomie 19,65 USD, a następnie kluczowy opór 21,14 USD, będący najwyższym poziomem z 2016 r.

Sugeruje to, że obecnie tworzona jest wieloletnia baza, której szukaliśmy – napisano w raporcie Credit Suisse.

Kurs XAGUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs XAGUSD na interwale dziennym, tradingview

W ocenie ekspertów trwałe pokonanie poziomu 21,14 USD powinno jeszcze bardziej wzmocnić bazę cenową otwierając drogę do następnego oporu 25,10 USD.

Kolejny ważny poziom to 26,10 USD stanowiący 38,2% zniesienie całego rynku niedźwiedzia w latach 2011/2020 i kluczowych minimów z 2011/2012. Obszar ten wygląda na silną barierę mogącą zahamować impuls wzrostowy na dłużej – dodano.

Tymczasem stosunek ceny złota i srebra odnotowuje dalszy gwałtowny spadek, ponieważ srebro osiąga lepsze wyniki w wyniku odrodzenia gospodarczego na całym świecie.

Chociaż początkowo spodziewalibyśmy się, że wsparcie 88,00 utrzyma się przez dłuższy czas, to zamknięcie poniżej 88,00 sugerowałoby ważne przełamanie i potwierdziłoby możliwość, że srebro może dalej osiągać lepsze wyniki niż złoto – podsumowano.

Stosunek ceny złota do srebra, tradingview
Stosunek ceny złota do srebra, tradingview

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here